Скандал у львівському трамваї: пасажири стверджують, що контролер вдарив чоловіка, перевіряльники кажуть - їх оббрехали

Скандал у львівському трамваї: пасажири стверджують, що контролер вдарив чоловіка, перевіряльники кажуть - їх оббрехали

УНІАН

Щодня у Львові лише на електротранспорті ловлять майже  сотню зайців  - кажуть контролери. І наполягають - пасажири мають не лише купити квиток, а ще й його закомпостувати.

У Львові спалахнув трамвайний конфлікт. Контролер  вдарив чоловіка, який заступився за жінку. Принаймні так стверджують пасажири, які були у салоні трамвая. Кажуть, жінка передала гроші і чекала на квиток, коли її почали штрафувати.  Натомість перевіряльники переконують - їх оббрехали і вони нікого не били.

Хто має рацію і як діяти у такій  ситуації - 9 вересня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очевидиця пані Марія, яка і зафільмувала відео, каже, сутички в трамваї почалися через контролерів, які хотіли оштрафувати пасажирку. Попри те, що вона передала гроші за проїзд і чекала на квиток.

"У жінки в руці були гроші… Контролер зрозуміли, що якщо людина тримає в руці гроші - вона не заплатила", - розповідає Марія Малетич.

За жінку вступилися інші пасажири. Але контролерів не переконали ні вони, ні квиток, який врешті передав водій,  - розповідає пані Марія.

"Я його закомпостувала і в руки жінці віддаю, контролерша в мене білет з рук вириває…білет розірвали", - продовжує львів'янка.

"Найбільше обурило хамське відношення контролерів, нелюдське, довести жінку до сліз, розумієте, там її інфаркт міг вхопити, жінка вже в віці, десь років 50", - говорить постраждалий Олег Огородник.

Чоловік саме збирався виходити і просив аби контролери його пропустили. У відповідь, стверджує, отримав удар. 

Своєю чергою контролер Микола Пиріг, якого пасажири звинувачують у бійці, стверджує, поводився корректно, людей не бив, квитка не рвав.  А от  жінка - запевняє, проїзд таки не оплатила - квиток їй купила інша пасажирка.

"Контролер за даних обставин повинен був звернутися на "102" і на найближчій зупинці мав би приїхати патруль поліції. Якщо особа оплатила проїзд, то вона не несе жодної відповідальності", - пояснює юрист Максим Дзіковський.

Застосовувати силу контролери права не мають, єдине що можуть -  викликати поліцію, кажуть юристи. Так і зробили, захищають своїх працівників  у "Львівелектротрансі", але жінка, мовляв, не дочекалася копів і пішла.  Без штрафу. Тож тепер, кажуть на підприємстві - знов звернулися до поліції. 

"Поліція надасть правову оцінку ситуації, визначить, чи є ознаки якогось правопорушення. Після цього ми вже врахуємо закінчення службової перевірки", - зазначає начальник відділу контролю "Львівелектротрансу" Володимир Кілко.

Новини України: трамвайний конфлікт - що сталося у Львові і як діяти у подібній ситуації

Новини України: трамвайний конфлікт - що сталося у Львові і як діяти у подібній ситуації

Щодня у Львові лише на електротранспорті ловлять майже  сотню зайців  - кажуть контролери. І наполягають - пасажири мають не лише купити квиток, а ще й його закомпостувати. Проте іноді, кажуть юристи, - через натовп у салоні або збій застосунку - зробити це вчасно - складно.

"Задля уникнення конфліктних ситуацій з контролерами рекомендую заздалегідь придбати квитки", - говорить юрист.

Визнають - у разі конфлікту можна подати і до суду, але більшість цього не робитиме. Бо заплатити  200 гривень штрафу дешевше, аніж витрачати гроші на консультацію юриста і  судові збори. 

Читайте також:

Наступна публікація