Скандал у Запоріжжі: працівникам онкоцентру роздали повістки і оголосили в розшук

Скандал у Запоріжжі: працівникам онкоцентру роздали повістки і оголосили в розшук

В Запоріжжі спалахнув скандал через реорганізацію онкоцентра. Колаж ТСН.ua

Колектив лікарні подав позов до суду та петицію на сайті президента.

В Запоріжжі спалахнув гучний скандал через реорганізацію регіонального протипухлинного центру, де щороку лікуються декілька тисяч онкохворих українців.

Як розповів в коментарі для ТСН.ua директор цієї установи Михайло Єсаянц, керівництво області фактично ліквідовує цю медичну установу, через що багато пацієнтів будуть вимушені лікуватись на платній основі в іншій лікарні, до якої хочуть приєднати цей центр. Крім того, на думку Єсаянца, тиск на нього та колектив здійснюється ще й шляхом видачі повісток тим лікарям, які підписали позов до суду.

Пан Єсаянц щодо цієї ситуації висловлюється доволі жорстко.

"Хочуть розпилити гроші, я це розумію. Хочуть, щоб наші пацієнти йшли до іншої установи. Хочуть "кончіть" нашу лікарню, тому що я незручний. Нашому колективу обіцяють, що нікого звільняти не будуть. Люди цьому не вірять, тому ще немає жодного документального підтвердження цьому. Документа, який би гарантував це, немає. Реорганізацію пояснили тим, що треба об’єднати дві установи, щоб була одна сильна. На емоціях нам було сказано, що "багатий повинен годувати бідного, а ви тут розіжралися", - каже Єсаянц.

За словами Єсаянца, колектив подав позов до суду, намагаючись не допустити реорганізацію протипухлинного центру, після чого відбулись події, які, на його думку, складно вважати співпадінням.

"Позов підписали 10 людей. 15 травня мого заступника Юрія Баршака біля його будинку спіймали представники ТЦК та виписали йому повістку", - каже Михайло Єсаянц.

Та додає: "Він перебуває на обліку в іншому ТЦК, у нього з документами все нормально, він ні від кого не бігає. Потім стало відомо, що це "замовлення". Через день йому зателефонували з його ТЦК та спитали про те, чому він рахується як особа, яка перебуває в розшуку. З’ясувалось, що в розшук його оголосили 11 травня. 21 травня прийшло розпорядження, щоб певні наші співробітники з’явились до ТЦК. Список прізвищ – це перелік людей, які підписали заяву до суду. Ось така історія. Я розцінюю це як адміністративний тиск за допомогою ТЦК, використовуючи те, що зараз війна. А 23 травня, вчора, принесли повістку мені. Я поїхав до ТЦК, простояв близько 3 годин в черзі. Про це повідомив керівництву ТЦК, додавши, що готовий з’явитись".

Кажуть, що ситуація покращиться

Заступниця очільника Запорізької області Наталія Будяк так прокоментувала ситуацію, яка склалась:

"Запорізька обласна адміністрація керувалася виключно благами пацієнта, який він може отримати від об'єднання закладів. Тобто ми говоримо не тільки про приєднання одного закладу онкологічного до обласної лікарні. Ми говоримо про зміну мережі, про зміну парадигми надання меддопомоги", - каже Наталія Будяк.

Та продовжує: "Медична система має існувати для пацієнта, а не для адміністраторів медзакладів. Тому таке об'єднання дасть можливість пацієнтам отримати набагато більший спектр допомоги, ніж онкологічна допомога. Зазвичай, в розвинених країнах онкологічна допомога надається в багатопрофільних закладах, тому що такі заклади лікують пацієнта, а не якусь одну хворобу. Тому таке об'єднання дасть можливість пацієнту в рамках одного лікувального заклада отримати набагато більше медддопомоги. Як до онкологічного лікування, під час лікування, в разі ускладнень, якщо вони будуть мати місце. Пацієнт буде більше шансів вижити і отримати кваліфіковану багатопрофільну допомогу. Я дуже сподіваюсь, що пацієнти Запорізької області зможуть отримати вже до кінця року цей дуже широкий спектр медпослуг в рамках саме одного закладу".

Крім цього, Наталія Будяк прокоментувала припущення щодо того, що видача повісток певним лікарям є "замовленням".

"Я не є співробітником ТЦК, тому не можу коментувати те, кому саме вони видають повістки. Але мені особисто соромно за громадян нашої країни, які на третьому році повномасштабного вторгнення видачу повістки для звірки даних в ТЦК вважають якимось замовленням або якимось тиском з боку влади. Або вважають якимось чином себе вищими за всіх", - відповіла вона.

Як з’ясувалось, на сайті президента України днями з’явилась петиція, де лікарі прохають Володимира Зеленського скасувати розпорядження обласного керівництва про реорганізацію цього протипухлинного центра. Мотивують це тим, що лікування онкозахворювань може забезпечити лише профільний заклад. Петицію вже підписали 11 433 людини

Раніше повідомлялось про те, що було названи продукти, які можуть викликати рак.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація