"Скільки поколінь доньок і синів Америки відправити на війну до Афганістану": Байден - про прихід талібів

"Скільки поколінь доньок і синів Америки відправити на війну до Афганістану": Байден - про прихід талібів

Фото: Associated Press

США вивели свої війська з Афганістану.

Український евакуаційний літак наразі не може вилетіти з аеропорту Кабула. Негайно залишити  Афганістан, за даними МЗС, хочуть 90 українців. США, Велика Британія та Франція перекидають до столиці додаткові військові підрозділи для організації евакуації з країни. Дипломати ЄС сьогодні проведуть екстрені переговори щодо ситуації в Афганістані.

На кризу в цій країні після виходу американських військ відреагували і в Білому Домі. Як - розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 17 серпня. 

Джо Байден відповідальність поклав на корумповану афганську владу –  президента та армію, а завершити американську місію в Афганістані президент США назвав своїм обов’язком. "Вдалий момент, щоб вивести війська із Афганістану, не настав би ніколи", - заявив у своєму зверненні президент США Джо Байден. Так він відповів на всю ту критику і закиди, що звучать на його адресу цими днями.  

Байден нагадав, що упродовж 20 років Сполучені Штати спонсорували і підтримували афганську владу: вклали трильйон доларів в армію, оснастили її за останнім словом техніки. Урядові війська мали і чисельну, і технічну перевагу перед Талібаном. У червні, коли президент Афганістану Ашраф Гані, який наразі втік з країни, був у Білому домі, і у липні, коли вони говорили телефоном, його попередили - американські війська неминуче виходять з країни. Гані обіцяв боротися, але у критичний момент втік. Боротися замість афганців, які так і не навчилися захищати себе, і платити за це життями американських солдатів - не входить до національних інтересів США. 

"Якщо Афганістан неспроможний чинити бодай якийсь реальний спротив "Талібану" зараз, це означає, що ще один рік, а потім ще один рік, або ще 5 чи 20 років американської військової присутності не можуть нічого змінити. Тож я хочу запитати тих, хто стверджує, що ми повинні були залишитися. Скільки ще поколінь доньок і синів Америки мені відправити на громадянську війну в Афганістан? Якщо афганські війська не воюють", - заявив Джо Байден.

Новини світу: український евакуаційний літак не може вилетіти з аеропорту Кабула

Новини світу: український евакуаційний літак не може вилетіти з аеропорту Кабула

Чи не найбільше критики нині звучить із приводу того, що союзники американців - афганські перекладачі, соціальні працівники, персонал та їхні родини залишені напризволяще і тепер кожної хвилини ризикують бути страченими талібами. Америка готова була вивозити їх раніше, запевняє Байден. Але багато хто відмовлявся, бо не вірив, що влада Афганістану впаде. Крім того, місцеві політики не заохочували евакуацію, щоб буцімто не провокувати паніку.

Нині американців і союзників, які і досі перебувають в Кабулі, закликають залишатися вдома і не штурмувати аеропорт. З ними зв'яжуться і заберуть - пообіцяв президент США. "Ми чітко дали зрозуміти талібам: якщо вони нападуть на наших співробітників або зірвуть нашу операцію, відповідь буде швидкою і потужною. Ми захищаємо своїх людей із відчайдушною силою, якщо потрібно.

До слова, промова президента Джо Байдена була емоційною і відвертою. Договоривши, він швидко пішов, не відповівши на жодне запитання, що вигукували йому у спину.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація