Муцин все частіше застосовують у косметиці і миловарінні
Європа переймає азійські техніки краси і тепер "доять" равликів і роблять із нього косметичний засіб. Під містом Лілль одна з трьох ферм у Франції, де варять мило на основі равликового слизу.
Про це йдеться в ТСН.12.00.
Щоб "подоїти" равлика, його треба полоскотати. «Варто його пальцем торкнутися, як уже виділяється слиз. Це не боляче», - каже фермер.
Далі дуже бережне виварювання, аби не позбавити сціжений з равлика слиз, або муцин - головний компонент косметичного мила - цілющих властивостей. «Ми виварюємо мило дуже повільно, на низьких температурах. Слиз равлика містить природні колаген та еластин, які дуже добре допомагають від старіння. До того ж саме слизом равлики ремонтують свої мушлі, тож потрапляючи на людську шкіру, він допомагає загоювати шрами», - розповідає власник равликарні Дамьєн Дероше.
Дам’єн - один з трьох виробників мила зі слизу равликів на всю Францію. В минулому він був комп’ютерним техніком в авіаційних силах, але виріши повернутися до природи. На фермі у нього 60 тисяч равликів. В середині травня він висаджує салат на поле і відправляє більшість з них туди їсти й розмножуватися.
Під дахом залишає до чотирьох тисяч, яких і "доїть". На стограмовий брусочок мила йде повний контейнер - 80 грамів слизу. З одного равлика Дам’єн видобуває до двох грамів.
Він займається цим другий рік і збирається довести продукцію до 3 тисяч брусків на рік. Європа тільки звикає до такої косметики, а от корейські компанії доять равликів здавна. Вважають, що косметика на основі муцину розгладжує зморшки, зволожує шкіру і навіть позбавляє її від плям.