Сморід і отруйна вода: селяни під Полтавою скаржаться на сміттєзвалище, яке діє вже 70 років

Сморід і отруйна вода: селяни під Полтавою скаржаться на сміттєзвалище, яке діє вже 70 років

Схожа ситуація зі сміттєзвалищами у всій Україні: їх загалом 6 тисяч, тисяча з них не відповідає нормам екологічної безпеки і ще понад 300 — переповнені.

Сміттєзваліще заввишки у 9-поверховий будинок — вже сімдесят років усе сміття з Полтави складають поблизу села Макухівка. Люди скаржаться на нестерпний сморід та отруйну воду у криницях. Керівництво сміттєзвалища цьому не вірить, бо кажуть, навіть у фільтраційних стоках не гребують плавати дикі качки.

Про це йдеться 19 липня у сюжеті ТСН.19:30.

Хата пана Сергія найближче до сміттєзвалища. Каже, мало не щороку тут стаються пожежі. Наймасштабніша пожежа була торік. Вогонь гасили 9 діб. Пані Людмила стверджує, що потім у селі був спалах гепатиту.

З водою теж проблема: місцеві її здавали на аналіз. Кажуть, що вміст нітратів перевищено в рази.

Місцева активістка та екологиня за освітою Влада Орлова розповідає, за роки існування тут наскладали майже 4 млн тон непотребу: щодня на звалище завозять приблизно 15 фур відходів. Сміттєву гору видно звідусіль: вид на неї відкривається з оглядового майданчика Полтави, місто як на долоні — коли стоїш на смітнику. Територія звалища займає 17 гектарів. Це більше ніж два футбольних поля.

Новини України: під Полтавою люди скаржаться на сміттєзвалище висотою з 9-поверховий будинок

Новини України: під Полтавою люди скаржаться на сміттєзвалище висотою з 9-поверховий будинок

Місяць тому люди на добу перекривали рух сміттєвозів, аби привернути увагу до проблеми. Чиновники запевняють, що на звалищі складають лише тверді побутові та будівельні відходи, небезпечних — немає.

Натомість прокуратура порушила одразу два кримінальних провадження: за фактом забруднення земель відходами і зловживанням владою та службовим становищем. Підозру поки що нікому не вручили, чекають результатів експертизи.

Схожа ситуація зі сміттєзвалищами у всій Україні: їх загалом 6 тисяч, тисяча з них не відповідає нормам екологічної безпеки і ще понад 300 — переповнені. Куди дівати сміття та як переробляти — вирішити проблему можуть лише сміттєпереробні заводи. Проте в Україні такий лише один, у Києві.

Місцева влада збирається братися за будівництво сміттєпереробного заводу, проте терміни невідомі. Макухівчанам закрити звалище пообіцяли до початку наступного року. Але для цього треба нова ділянка під новий смітник, щоби обласний центр не захлинувся у відходах.

Раніше повідомлялося, що в Одеській області у колодязі зі сміттям загинули батько і син.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація