Спав на землі, нічого не їв і не пив: як 6-річний хлопчик 30 годин сам блукав у Карпатах

Спав на землі, нічого не їв і не пив: як 6-річний хлопчик 30 годин сам блукав у Карпатах

Хлопчик загубився, коли з родиною підіймався на Говерлу.

Напередодні ввечері на Говерлі знайшли 6-річного Олексійка з Коломиї, який понад добу сам блукав Карпатами. Хлопчик загубився, коли разом з рідними сходив на найвищу українську гору. 

Де спав і що їв маленький хлопчик, розповіли у сюжеті ТСН 16 серпня. 

Живий та неушкоджений знайшовся Олексій. Малий наче й не пережив такої страшної пригоди: 30 годин сам-самісінький був у горах без теплого одягу та навіть води. В обіймах тата охоче роздає інтерв'ю: 

- На чому ти спав?

- На землі.

- Тобі не холодно було? Що ти їв?

- Та нічо. Я не хотів їсти. Не пив, бо в мене не було рюкзака і води.

Для 6-річного Олексія Стефанціва з Коломиї це була перша мандрівка у гори. З родичами Олексій у суботу, 14 серпня, пообіді вирушив із Заросляка. Обрали найлегший "зелений" маршрут на Говерлу - завдовжки майже 5 км. Дитина загубилася на першому ж кілометрі, але рідні це зрозуміли аж за дві години. "Побіг доганяти свого братика і свою тьотю. Вони пішли вперед. Я постійно бачила його кепочку. Думала, він підніметься вище і зустрінеться з усіма. Коли я вже зустрілася з дочкою, дітьми, то виявилося, що його нема", - згадує бабуся Орися Ямборак.

Ще згаяли час, коли до вечора шукали малого самотужки. Зрештою зателефонували рятувальникам. На пошуки підняли майже пів тисячі рятувальників, поліцейських, військових, лісників, кінологів з собаками та волонтерів. Саме двоє коломийських добровольців і знайшли Олексійка. 

- Тримай, це твоя (палка - Ред.). Він її тримав, щоб від звірів відбиватись.

- А ти бачив звірів? 

- Ні, він не бачив. Але про всяк випадок.

- Він спускався швидше, ніж ми. Ми його ледве наздоганяли.

Новини України: як загублений на Прикарпатті 6-річний хлопчик вижив сам в горах

Новини України: як загублений на Прикарпатті 6-річний хлопчик вижив сам в горах

Від стежки на Говерлу хлопчик відійшов убік на понад 2 км. У горах, а особливо для дитини, відстань колосальна. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька. На відстані близько 2 км дуже пересіченою місцевістю і з великим перепадом висот.  Холодна ніч була - вісім градусів тепла.

Стефанціви обіцяють сина не сварити, що втік від бабусі, заблукав, а також примусив так багато людей хвилюватись. "Я не знаю, як дякувати! Всім вклоняюся до землі", - каже мати.

Хлопчика навіть до лікарні не повезли - так добре він почувається. Батьки забрали його додому.

Повʼязані теми:

Наступна публікація