Спільна заява за підсумками зустрічі Зеленського і Байдена вже готова, але не виключають правки

Спільна заява за підсумками зустрічі Зеленського і Байдена вже готова, але не виключають правки

Associated Press

Зустріч Зеленського і Байдена розпочнеться о 14:00 за місцевим часом.

Зустріч у Білому домі - лічені години лишаються до переговорів українського та американського президентів. Володимир Зеленський та Джо Байден сьогодні вперше зустрінуться особисто. Серед ключових тем обговорення: безпека, війна, економіка та російський газогін "Північний потік-2".

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Зустріч Зеленського і Байдена розпочнеться о 14:00 за місцевим часом. Спочатку президенти спілкуватимуться за присутності ключових радників, друга частина зустрічі – це спілкування віч-на-віч. Після завершення візиту обидві сторони оприлюднять спільну заяву. І хоча над її текстом ще до візиту ретельно працювали обидві сторони, якийсь моменти, як ТСН розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прописувалися навіть у літаку до США, всеодно залишається якийсь відсоток ймовірності внесення правок безпосередньо за результатами зустрічі.

Зеленський напередодні під час дискусійної панелі дуже наполегливо артикулював бажання України вступити в НАТО. «Просто візьміть, і запросіть нас» - дослівно сказав президент.

Так само під час зустрічі із Байденом Зеленський наполягатиме на гарантіях для України через «Північний потік-2».

Оскільки візит Зеленського до США має статус робочого, зустріч президентів у Білому домі не передбачає присутність їхніх дружин. Втім, у Олени Зеленської тут була окрема місія. Її зусиллями перший американський музей відтепер заговорив українською.  В садибі-резиденції першого американського президента Джорджа Вашингтона - її вважають національною пам’яткою Сполучених Штатів  - з’явився аудіогід українською  мовою.

«Маунт-Вернон» - знакове місце для всіх американців неподалік Вашингтона. Це величезна територія із садибою, колишніми плантаціями та місцем поховання першого президента США та, як тут кажуть, першої «першої леді». Для багатьох американців це ще й місце паломництва. Тут щороку буває до мільйона туристів.

Новини світу: до початку переговорів Зеленського і Байдена лишаються лічені години

Новини світу: до початку переговорів Зеленського і Байдена лишаються лічені години

«Сьогодні дуже важливий день. Я рада, що кордони проєкту культурної дипломатії розширюються і мережа україномовних аудіогідів збільшується», - зазначала перша леді.  

Тут в «Маунт-вернон» українська стала лише шостою мовою для туристів і додалася до англійської, іспанської, німецької, французької та китайської. Презентація у Маунт-Верноні завершувала програму першого дня робочого візиту президента України.

ТСН готує із Вашингтона за підсумками зустрічі Зеленського і Байдена спецвипуск о 22:45.

ТСН покаже спецвипуск про переговори президентів у Вашингтоні

ТСН покаже спецвипуск про переговори президентів у Вашингтоні
Наступна публікація