Список статей, за якими можна засуджувати заочно - розширено

Список статей, за якими можна засуджувати заочно - розширено

Фото: УНІАН

Завтра парламентарії спробують проголосувати за цей законопроєкт у другому читанні. 

Катування, захоплення заручників, дезертирство. Список статей, за якими можна засуджувати заочно - розширено.

Про це 26 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

У законопроєкті, а це зміни до 14-ти статей Кримінально-процесуального кодексу - заочне засудження передбачено не лише до осіб оголошених у міжнародний розшук, а й до тих, хто перебуває на окупованих частинах України чи Росії. Або є підстави підозрювати, що вони там перебувають. Якщо фігурантам кримінальних проваджень, таким, як чиновники часів Януковича - вручити повістку неможливо - її публікуватимуть на сайті Офісу генпрокурора. Такі зміни до закону, на думку Офісу генпрокурора, сприятимуть засудженню винних у злочинах. Завтра парламентарії спробують проголосувати за цей законопроєкт у другому читанні. 

"Йдеться про справи Майдану в першу чергу, але це дозволить Антикорупційному бюро й іншим органам, які займаються, так само притягнути до відповідальності винних, в тому числі і винних у корупції, яка в нас була і за часів четвертого президента. Ці люди у санкційному списку ЄС і у нас буде можливість притягнути їх до відповідальності", - зазначив нардеп.

Новини України: розширили список статей, за якими  можна засуджувати заочно

Новини України: розширили список статей, за якими  можна засуджувати заочно

Раніше колишній генеральний прокурор України і екснардеп Юрій Луценко зазначив, що в Україні не вистачає норм у законодавстві, які б дозволили проводити заочне засудження за злочини, пов’язані з насильницькими злочинами, масовими смертями, за державну зраду, за посягання на територіальну цілісність. Зокрема, ідеться про заочне засудження експрезидента України Віктора Януковича. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація