Справа Джуліані: що відомо про обшуки в квартирі та офісі адвоката експрезидента Трампа

Дата публікації
Перегляди
453
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Справа Джуліані: що відомо про обшуки в квартирі та офісі адвоката експрезидента Трампа

Фото: Associated Press

Американські ЗМІ стверджують, що це пов’язано з так званим "українським розслідуванням".

У Нью-Йорку напередодні відбулись обшуки в квартирі та офісі адвоката експрезидента США дональда Трампа Рудольфа Джуліані. Спочатку про це повідомили американські ЗМІ, а згодом підтвердив юрист Джуліані. Обшуки, як стверджують американські журналісти, пов’язані з розслідуванням зв’язків Джуліані з українськими посадовцями.

Що наоазі відомо, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 29 квітня.

Помешкання Руді Джуліані розташоване на Мангеттені. Напередодні близько 06:00 сюди з обшуком прийшли агенти ФБР. Одночасно обшук провели і в офісі Джуліані: американські ЗМІ стверджують, що це пов’язано з так званим "українським розслідуванням". Прокурорів цікавить, чи лобіював адвокат Трампа через колишню адміністрацію у 2019 році інтереси українських посадовців та олігархів, які допомагали йому з пошуком компромату на опонентів тодішнього президента Дональда Трампа. Відомо, що під час обшуків вилучили особисті електронні пристрої Джуліані.

"Зазвичай ордер на обшук - це серйозний крок у розслідуванні. Фактично це ескалація, адже щоб звернутись до судді за ордером, треба дуже аргументовано пояснити, чому потрібно вилучити саме ці конкретні пристрої. Це означає, що у слідства є неабиякі підстави вважати, що обшуки виявлять докази злочину", - наголосив оглядач Associated Press Ерік Такер.

Американські ЗМІ в один голос звертають увагу на те, що для Сполучених Штатів незвична практика проводити обшуки у адвокатів. Сам Джуліані цю ситуацію поки що не коментував. Його юрист вважає дії ФБР непотрібними, адже його підзахисний сам запропонував відповісти на запитання прокуратури, за винятком тих, які стосувалися його конфіденційного спілкування з Трампом.

Новини світу: слідчі обшукали квартиру та офіс адвоката Трампа Рудольфа Джуліані

Новини світу: слідчі обшукали квартиру та офіс адвоката Трампа Рудольфа Джуліані

Своєю чергою, син Джуліані Ендрю на обшуки у квартирі батька відреагував емоційно: "Це огидно, це повний абсурд. Це політизація роботи міністерства юстиції. Це треба припинити, бо якщо таке може статись з адвокатом колишнього президента, то це може статись з будь-яким американцем. У них нічого немає на мого батька".

Слід зауважити, що у лютому видання Time оприлюднило стенограму 40-хвилинної розмови Джуліані з представниками Офсу президента України. Під час розмови він наполягав на перевірці діяльності в Україні сина тоді кандидата, а нині президента США Джо Байдена Гантера Байдена. Натомість Джуліані обіцяв поліпшити відносини України з Трампом. Сам адвокат експрезидента США заперечує свою причетність до будь-яких правопорушень. Формально жодних обвинувачень проти нього не висували.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
453
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація