Справи Майдану: суд ухвалив вирок двом ексберкутівцям, які розганяли протестувальників під час Революції Гідності

Справи Майдану: суд ухвалив вирок двом ексберкутівцям, які розганяли протестувальників під час Революції Гідності

Фото: ТСН.ua

МВС, Нацполіція та двоє експрацівників "Беркуту" тепер мають компенсувати моральну шкоду потерпілому. Її розмір 400 тисяч гривень.

Перший вирок беркутівцям. Двох ексслужбовців спецпідрозділу, що розправлявся з учасниками Революції Гідності, засудили до трьох років в'язниці із забороною обіймати посади в правоохоронних органах на такий самий термін. Їх визнали винними за трьома статтями, серед них перевищення службових обов’язків під час розгону мирних протестів у листопаді 2013 року. 

Про це 14 червня йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Це - відео силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року. Близько четвертої ранку, коли на площі біля стели на Майдані залишалося кілька сотень мирних протестувальників, в основному студентів, "Беркут" з кийками та шумовими гранатами прийшов їх "розчистити". Тоді десятки людей дістали поранення.

Саме після цього розгону на вулиці Києва вийшли протестувати сотні тисяч українців. Сьогодні минуло майже 8 років від тієї події. Шевченківський суд столиці виніс рішення двом ексберкутівцям - Володимиру Мохоню та Віктору Ейсмонту. Останній досі служить у поліції. Суд столиці визнав їх винними у трьох злочинах. Це - протидія мирним зібранням, підробка рапортів та перевищення влади, що супроводжувалось насильством. За даними слідства, в листопаді 2013 року ці двоє затримали потерпілого Максима Федея та склали проти нього неправдивий рапорт. І це - перший реальний вирок працівникам спецпідрозділу у справах Майдану. 

За двома статтями термін притягнення до кримінальної відповідальності вже минув.

Новини України: двох ексберкутівців засудили до трьох років в'язниці за розправи у Революції Гідності

Новини України: двох ексберкутівців засудили до трьох років в'язниці за розправи у Революції Гідності

"По одній зі статей суд призначив реальний термін. Це - 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах також протягом 3 років. Фактично вони будуть сидіти 3 роки, якщо цей вирок набере законної сили. Є 30 днів на подання апеляційної скарги. Поки що вони знаходяться на волі", - каже адвокатка Юлія Науменко. 

Потерпілий Максим Федяй згадує ту криваву ніч. Стояв, співав гімн та вже збирався піти додому, тож під час наступу "Беркуту" опинився в перших рядах.

"Коли я побачив, що з усіх сторін людей просто б’ють, ледь не вбивають, я намагався спробувати втекти. Міліціянти взяли мене за руки, за ноги, якийсь час вони мене несли. Потім завели мене в автозак. Я пам’ятаю, що мене стимулювали підписати якісь протоколи начеб-то складені з моїх слів", - каже потерпілий Максим Федяй. 

МВС, Нацполіція та двоє експрацівників "Беркуту" тепер мають компенсувати моральну шкоду потерпілому - 400 тисяч гривень.

"Сьогоднішнє рішення дуже несподіване для мене. Ми готувалися до, як максимум умовно, можливо. Суд виявив несподівану принципову позицію", - каже Максим Федяй. 

Нині ще тривають суди проти "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі учасників Революції Гідності. Близько двох десятків втекли, частина з них отримала громадянство Росії. Так екскерівника "спецпризначенів" Сергія Кусюка журналісти знаходили на світлинах з Москви. Ще двох колишніх співробітників українського спецпідрозділу помічали під час розгону протестів у Білорусі. Усі вони втекли від правосуддя.

Нагадаємо, п'ятьом беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень під час подій на Майдані

Повʼязані теми:

Наступна публікація