Медикиня розповіла про наслідки тривалого карантину.
Відома українська вірусологиня та професорка Алла Мироненко, яка зараз працює у ДУ "Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України", розповіла про наслідки локдауну для дітей.
Про це вона сказала у коментарі ТСН.ua.
Алла Мироненко зазначила, що локдаун захистив від коронавірусу лише на певний час. Вона наголосила, що малюки, які перші два роки життя жили в ізоляції зараз перебувають у групі ризику.
"Під час пандемії, коли обмеження діяли для всіх, батьки оберігали своїх немовлят від вірусів, що цілком природньо, та й не кожній дитині можна було зробити щеплення. Батьки робили усе можливе, щоб не інфікувати дитину аби вона не померла. Зараз ці діти, яким 2-3 роки, пішли до дитсадків. І аденовірус, який є досить відомим, став справжнім жахом для людей з певним імунним статусом, в даному випадку, для дітей до 5 років", - зазначила вірусологиня.
Вона назвала держави, у яких дослідили наслідки локдауну для дітей.
"Наприклад, у Великій Британії він викликав дуже тяжкі гепатити – третині малих дітей потрібно було робити трансплантацію печінки. І це від простого аденовірусу! А у Франції бронхіоліти, тобто фактично пневмонія, у малих дітей були спричинені РСВ. Це взагалі для малих дітей небезпечна респіраторна хвороба, яка викликає спазм бронхів і має високу летальність для дітей до 1 року. Ба більше, навіть у старших дітей у Франції це викликало пневмонію", - зазначила вона.
Нагадаємо, стало відомо, скільки людей в Україні захворіло на "ковід".
Читайте також:
- COVID повертається: в Україні зафіксували пік захворюваності — подробиці
- У МОЗ відповіли, скільки українців померли від COVID-19 від початку жовтня
- В Україні може повернутися карантин: у МОЗ заявили про спалах COVID-19