США дадуть рішучу відповідь у випадку російського вторгнення в Україну: все, про що говорили Зеленський і Байден

США дадуть рішучу відповідь у випадку російського вторгнення в Україну: все, про що говорили Зеленський і Байден

Фото: ТСН.ua

Інтенсивність контактів президента США у ці святкові дні і упродовж всього попереднього місяця, які стосуються ситуації довкола українських кордонів, насправді достатньо висока.

Сполучені Штати дадуть рішучу відповідь у випадку російського вторгнення в Україну – про це під час телефонної розмови з українським президентом Володимиром Зеленським заявив президент США Джо Байден. Він також запевнив Зеленського в непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

Про усі подробиці переговорів - 3 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, інтенсивність контактів президента США у ці святкові дні і упродовж всього попереднього місяця, які стосуються ситуації довкола українських кордонів, насправді достатньо висока. Напередодні увечері він мав телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

Звіти про неї з‘явилися на офіційній сторінці Білого дому та у Twitter українського президента. Офіційні повідомлення, які виходять на цю тему з Білого дому останнім часом дуже схожі. Останнє говорить про те, що у разі російського вторгнення в Україну США та партнери дадуть рішучу відповідь. Про те, що США вітають дипломатичні зусилля, яких країни докладуть наступного тижня під час переговорів у Женеві та Брюселі. А також наголошують на необхідності деескалації та активній дипломатії у рамках Мінського та Нормандського формату. 

Володимир Зеленський у соцмережі після розмови написав, що із Байденом вони обговорювали не лише збереження миру в Європі, але й українські реформи та деолігрархізацію. 

Слід звернути увагу на ще одну заяву, яка вийшла сьогодні на сайті Білого дому та синхронно на ресурсах інших урядів  5 ядерних держав - Китаю, Франції,  Росії, Великобританії та США. У ній ідеться про неприпустимість розв‘язування ядерної війни, яку не можливо виграти. 

Сполучені Штати дадуть рішучу відповідь у випадку російського вторгнення в Україну | Новини світу

Сполучені Штати дадуть рішучу відповідь у випадку російського вторгнення в Україну | Новини світу

"Кожен з нас має намір зберігати і посилювати національні заходи із запобігання несанкціонованого або випадкового використання ядерних озброєнь. Ми знов заявляємо про актуальність зроблених нами тверджень про ненацілювання і підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена одна на одну або на будь-яку іншу державу", - йдеться в документі.

Нагадаємо, що дуже схожі за змістом слова - про недопущення ядерної війни - помічник російського президента Ушаков приписував Байдену після останніх телефонних переговорів Байден-Путін 30 грудня. Тоді ж Кремль вийшов із заявою про те, що у разі запровадження нових антиросійських санкцій може розірвати стосунки із США.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація