Стихія збирає смертельні жнива у Європі: кількість жертв досягає двох сотень

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стихія збирає смертельні жнива у Європі: кількість жертв досягає двох сотень

Associated Press

Скільки людей через повінь зникло безвісти, достеменно невідомо.

Спричинена проливними дощами руйнівна повінь після Німеччини, Бельгії та Нідерландів докотилася до ближчих сусідів України — Польщі та Чехії. Збитки від негоди в Євросоюзі ще не підраховували, але, за попередніми оцінками страховиків, йдеться про мільярди євро. Кількість жертв стихійного лиха досягає 200 осіб, але, зважаючи на сотні зниклих безвісти, ця цифра ще може зрости.

Про це йдеться 19 липня в сюжеті ТСН.19:30.

Найбільше жертв повеней - у Німеччині, яка постраждала від стихії найбільше. На тепер тут загинуло понад 160 осіб. Рятувальники припускають, що ця цифра зростатиме, адже досі немає точних даних, скільки людей зникли без вісти. 

Збитки від негоди ще навіть не починали рахувати, однак німецький уряд вже виділив мешканцям постраждалих районів 300 мільйонів євро. 

“Це якась сюрреалістична та примарна ситуація. Це шокує. Я б навіть сказала, що у німецькій мові бракує слів, щоб описати усі ці руйнування”, - відреагувала на масштаби катастрофи  канцлерка ФРН Ангела Меркель, відвідавши зону стихійного лиха. 

Схожа ситуація у Нідерландах – там під водою досі залишаються цілі міста. У місцевості, де повінь потроху сходить, люди вражені наслідками негоди.

У бельгійському місті Пепенстер рятувальники займаються пошуками людей під завалами будинків, зруйнованих великою водою. “Ми вранці отримали повідомлення від місцевих жителів, які чули якийсь шум і голоси. Ми робимо все, щоб врятувати людей, які там, можливо, ще залишаються”, - сказав рятувальник Олів’є Гіюст.  

Тим часом повінь накрила Австрію, де в місті Галляйн довелось евакуювати кілька десятків людей. За лічені секунди тутешні вулиці стали бурхливими ріками. 

Потужні зливи наробили також шкоди у Чехії та Польщі. Поблизу Кракова затопило одразу кілька сіл. Води було стільки, що рятувальникам довелось витягати людей з вікон. Десятки будинків залишились без електрики. Зруйновано два мости. З берегів вийшла річка Глогочувка, яка затопила трасу, що веде до курортного міста Закопане. 

Негода дісталася також до Італії – над Сицилією пронісся буревій. У Палермо потоками води змивало автівки. На щастя, тут обійшлось без жертв.

Новини світу: досі невідомо, скільки саме людей зникли безвісти після повеней у Європі

Новини світу: досі невідомо, скільки саме людей зникли безвісти після повеней у Європі
Наступна публікація