Засідання суду за скіфське золото в Нідерландах завершилось: в Мінкульті розказали про результати

Засідання суду за скіфське золото в Нідерландах завершилось: в Мінкульті розказали про результати

Фото: УНІАН

У Мінкульті сподіваються, що суд Нідерландів поверне Україні скіфське золото.

Апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) 22 квітня завершив своє засідання у справі про скіфське золото. Своє рішення він ухвалить уже в серпні 2021 року. 

Про це 22 квітня в ТСН.19:30 сказала перша заступниця міністра культури Світлана Фоменко.

"Апеляційне засідання в нідерландському суді уже закінчено. І тепер у серпні ми очікуємо на рішення суду. Звичайно розгляд був достатньо експресивний, але ми не почули жодних нових аргументів від представників так званих "кримських музеїв". І ми чудово розуміємо, що це - фантоми, за якими ховається Російська Федерація. А тому ми впевнені, що наші аргументи були сильними і ми думаємо, що рішення суду буде на нашу користь", - каже Світлана Фоменко. 

Проте навіть, якщо суд ухвалить рішення про повернення скарбів Україні, "кримські музеї" можуть це оскаржити в касаційних судах Нідерландів. 

"Сьогодні були усні слухання, після цього ще будуть додаткові письмові пояснення за тими питаннями, які суд ще може поставити. І у серпні ми очікуємо на рішення. Але в Нідерландах є ще касаційна інстанція. Вона остаточна і я думаю, що "кримські музеї" намагатимуться боротися і там", - додає Світлана Фоменко. 

За даними заступниці міністра культури, в Україні скіфські скарби після повернення можна буде оглянути в Національному музеї історії України. 

"Ми готові прийняти наші скарби в Національний музей історії України. І він насправді є єдиним на сьогоднішній день законним власником колекції. І звичайно музей готовий прийняти та експонувати цю колекцію до того часу, поки не буде деокупований Крим. Якщо говорити про транспортування, то це справа кількох тижнів. А якщо говорити про всі формальні процедури, то це займе ще певний час", - наголосила Світлана Фоменко. 

Нагадаємо, в лютому 2014 року до Нідерландів на виставку вивезли експонати із українських музеїв, що розташовані в Криму, а повертати їх вимагали музеї, підпорядковані окупаційній російській владі. Колекція скіфських скарбів належить не конкретним музеям, а музейному фонду України, однак повернути їх без суду нідерландська сторона відмовлялася.

Серед експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, коштовне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів. Вартість колекції оцінюється в $ 1,5 млн.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація