Суд змусив злодія прочитати "Кайдашеву сім'ю": що відомо про родинний скандал на Рівненщині

Суд змусив злодія прочитати "Кайдашеву сім'ю": що відомо про родинний скандал на Рівненщині

Будинок, через який посварились брат та сестра

Родичі й надалі не хочуть миритися.

У Рівненській області суд змусив чоловіка прочитати "Кайдашеву сім'ю". А все тому, що підсудний сварився з сестрою та з батьківської хати вивозив майно, яке за законом належить їй. Через крадіжку чоловік і опинився на лаві підсудних.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Анни Махно. 

У селі Курозвани на Рівненщині розгорталась історія, яку суддя порівняв із повістю Нечуя-Левицького та яка призвела до кримінального провадження.

Почалося все з того, що на розгляд судді Гощанського райсуду Петра Тишкуна надійшла справа про крадіжку. Обвинувачуваний та потерпіла брат із сестрою.

"Дивилися одне на одного, якщо не з ненавистю, то з дуже тяжкими емоціями", — згадує суддя Петро Тишкун. 

Петро Тишкун

В матеріалах кримінального провадження йшлося, що брат Віталій вивіз майно із батьківської хати. Хоча права на це не мав, бо будинок і все біля нього покійна матір заповіла доньці.

"Він вирішив трошечки помститися своїй сестрі і забрати, як він стверджував, своє. Це різні обценьки, кусачки, сапки, сокири, молотки, два металевих каркаси гужових підвод", — додає суддя. 

Крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану, карається аж 5 роками позбавлення волі. Від відбування покарання з випробувальним терміном на рік підсудного суддя звільнив. Та той свою провину попри все не визнав. А щоб обдумав стосунки із сестрою, ще й зобов'язав прочитати повість Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я". 

"Гарно описано ситуацію, коли близькі люди, родичі  сваряться, воюють через майно, через спадщину і я хотів, щоб він побачив, який вигляд це має з боку", — пояснює суддя Петро Тишкун. 

Після цього рішення суду у бібліотеці села Курозвани не знайти жодного примірника "Кайдашевої сім'ї". Тепер усе село узялося її читати. Жителі села кажуть — брат та сестра давно конфліктували. 

"Мама працювала в колгоспі, тато теж. Так сталося, що двоє діток у них померло, залишилося двоє. Брат і сестра", — каже сільська бібліотекарка Галина Заїка. 

Книга Івана Нечуй-Левицького

Миритися з сестрою чоловік не збирається.

"Вона все понабріхувала, понавигадувала. Я все купляв, пилку купляв, то воза купляв, все покупляв, вікна повставляв, все повністю робив", — каже засуджений Віталій. 

Чи зробить сестра крок назустріч братові – не дізнатися. У селі вона давно не живе, слухавки не бере. Квартиру у Рівному здає орендарям. Хату розбрату продала.

Суддя каже — чи прочитав чоловік "Кайдашеву сім'ю", перевірить особисто за рік. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Замість ув'язнення - прочитання книжки і екзамен судді! Незвичний вирок за крадіжку на Рівненщині

Нагадаємо, дві рівнянки надіслали онлайн-бойфрендам пів мільйона, але так і не побачили коханих

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація