Тато купив і заховав петарду в комод: під Львовом 6-річному хлопчику через вибух відірвало пальці руки

Тато купив і заховав петарду в комод: під Львовом 6-річному хлопчику через вибух відірвало пальці руки

У поліції за цим фактом відкрили провадження.

6-річний хлопчик постраждав від вибуху на Львівщині. Як розповіли батьки, удома він бавився петардою, яка розірвалася просто у нього в руці. Дитині відірвало пальці. 

Про це 22 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

6-річний Максим плаче на перев’язці, травмована рука сильно болить. Кілька днів тому, розповідає мама, син знайшов вдома петарду і почав бавитися нею. Каже, що не підпалював.

"Виявляється він нею довго тер, вона дуже розігралася в нього в руках, от і зірвалася. Я не чекала, що простий вибух петарди наробить такого лиха", - каже мама хлопчика Галина Башак. 
 
Петарда лежала в шухляді комоду. Про це знав і Максим, і його старший брат, який теж був у кімнаті під час вибуху, але не постраждав.

"В нас був перед тим в селі праздник, купили петарду, тато сказав, щоби діти самі її не підпалювали. За тиждень забули за неї, чоловік казав, щоб без нього її не брали", - каже мама хлопчика Галина Башак. 

Хлопчик показує, яка вона була завбільшки. 

"Просто бавився, я не знав, що це таке є", - каже дитина. 

Новини України: 6-річному хлопчику із Львівської області відірвало пальці під час вибуху петарди

Новини України: 6-річному хлопчику із Львівської області відірвало пальці під час вибуху петарди

Лікарі кажуть небезпечна забавка відірвала хлопцю три пальці повністю і ще два - частково. Дитину прооперували, але травма тяжка, потребує довгого лікування та реабілітації.

"Будемо думати, як відновити ті трактири, які втрачені, хоча б максимально зберегти частини тих кісточок, м’яких тканин, щоб була функція, щоб він міг себе обслуговувати", - каже завідувач опікового відділення 8 міської лікарні Львова Василь Савчин. 

У цій крамниці особам до 18 років піротехніку не продають. А дорослим детально пояснюють правила використання. Про нещасний випадок з Максимом тут чули. Не розуміють, як петарда могла вибухнути без підпалу і відтяти майже усі пальці на руці.

"Ось це є петарда, всередині петарди є порох, якщо порох набирається він зривається? Порох не підривається, петарда спрацьовує при прямому попадання вогню на фітель, який горить 3-5 секунд після того петарда нагрівається і підривається, тобто якщо її зараз отак от потру нічого звідси не станеться", - каже продавчиня-консультантка Оксана Огорілко. 

Втім експертиза підтвердила, що в руках у хлопчика вибухнув саме піротехнічний виріб. Вже відкрили кримінальне провадження.

"Хлопчик отримав тілесні ушкодження внаслідок розриву в руці петарди. За фактом злісного невиконання обов’язків по догоду за дитиною триває досудове розслідування", - каже речниця Нацполіції Львівської області Світлана Добровольська. 

Санкція статті передбачає 5 років за гратами. Сам Максим ще принаймні місяць буде у лікарні.

Нагадаємо, у Львівській області кобила відкусила щоку 5-річній дівчинці