Техніка їде з Білорусі, а не навпаки: білоруський аналітик оцінив загрозу вторгнення з півночі

Автор
Дмитро ГулійчукДмитро Гулійчук
Дата публікації
Перегляди
198к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Техніка їде з Білорусі, а не навпаки: білоруський аналітик оцінив загрозу вторгнення з півночі

Міноборони Білорусі

Можейко наголошує: те, що техніка і боєприпаси їдуть з Білорусі, є яскравим свідченням того, що нападу не буде.

Російсько-білоруські погрози про напад на Україну з півночі можуть бути фейком. Як доказ цього – те, що Росія вивозить, а не завозить військову техніку з Білорусі.

Про це заявив аналітик білоруського Інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко ексклюзивно для ТСН.ua.

Він звернув увагу, що об'єктивно перевірити чисельність російських військ в Білорусі нема жодної можливості, адже незалежні джерела інформації просто відсутні.

"З одного боку, у нас є заява білоруського Міноборони щодо прибуття 9 тис. російських військових і техніки. І є донесення української розвідки про те, що прибуло всього лише близько 3 тисяч військових. А військова техніка і боєприпаси їдуть не з Росії до Білорусі, а навпаки", — зазначає експерт.

Можейко наголошує – те, що техніка і боєприпаси їдуть з Білорусі, є яскравим свідченням того, що нападу не буде.

"Поки що все свідчить про нагнітання режимом Лукашенка ситуації на білорусько-українському кордон. Цілі зрозумілі - відволікання українських військ на білоруський напрямок. Здається, Україна вже не дуже "ведеться" на такі провокації", – говорить експерт білоруського інституту.

Він зазначив, що українській розвідці дуже допомагають моніторингові групи, як скажімо "Беларускі Гаюн". Можейко наголосив, що прості білоруси отримують реальні терміни ув'язнення за те, що діляться з цими групами фото і відео фіксацією пересування російської техніки, але однаково продовжують це робити.

Чи готується з Білорусі напад?

10 жовтня стало відомо, що Лукашенко і Путін домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ у межах Союзної держави.

15 жовтня до Білорусі прибули перші ешелони з російськими військовими. За словами керівника ГУР, зараз у Білорусі - близько 4300 російських військовослужбовців. Серед них є і скандально відомі "кадирівці".

Водночас білоруська моніторингова група "Беларускі Гаюн" зафіксувала, що в середині жовтня Білорусь вивезла залізницею переважну частину військової техніки з прикордонних районів назад до місць постійної дислокації.

Також група повідомила, що режим Лукашенка відправив до окупованих Донецька та Луганська танки й "Урали", зняті зі складів зберігання.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
198к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація