Тисячі нових законів і перебудова: експертка пояснила, скільки часу потрібно Україні для вступу до ЄС

Експертка вважає, що Україна може вступити до ЄС 2030 року.

Україна готується до вступу до ЄС

Україна готується до вступу до ЄС / © Associated Press

В середу, 8 листопада, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія рекомендує розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Марії Васильєвої.

Як Україна йшла до членства в ЄС

Ще 5 років тому говорити про розширення Європейського Союзу було неможливо. Це була тема табу в багатьох країнах.

Проте від початку повномасштабної війни Україна з аутсайдера, якого хотіли задовольнити так званим асоційованим напівчленством, несподівано виявилася каталізатором глобального перетворення самого ЄС, який нині має подбати про виживання та безпеку цілого континенту.

"Робота задля справедливого й міцного миру, а не чергового замороженого конфлікту має тривати. Ніхто так не хоче миру, як український народ. А основний шлях для досягнення цього - мирна формула президента Зеленського. Треба збирати все більше підтримки для формули миру в країнах по всьому світу. Знаю, це нелегко, але зрештою весь світ виграє від справедливого і тривалого миру в Україні", - каже Урсула фон дер Ляєн.

Урсула фон дер Ляєн / © Associated Press

Трагічною ціною українцям вдалось домогтися докорінних змін: замість порожніх балачок про відчинені двері Київ і Брюссель швидко й методично, крок за кроком ідуть до об'єднання.

"На саміті Європейської ради у грудні цього року буде ухвалене рішення про відкриття переговорів щодо членства України. І так, далі будуть уже наступні кроки, але це вже все, це вже відкриття не лише дверей, але й вікон", - каже Дмитро Кулеба.

Що потрібно змінити Україні для вступу до ЄС

Та попри всі ці прозріння, процедура вступу України до ЄС складна. І від офіційного відкриття переговорів до членства може минути багато років. До кінця поточного року Україна має довиконати сім кандидатських критеріїв, серед яких, зокрема, посилення боротьби з корупцією та збільшення прав нацменшин.

Далі - формування переговорних позицій і команди для переговорів. І нарешті - наближення законодавства до європейського у 35 різних сферах. Це - тисячі нових законів і фактично цілковита перебудова пострадянського устрою на європейський.

"Це не буде так, що за рік, за два ми туди вступимо. Цей процес не є легким. Якщо брати на проміжку часу, в найкращому варіанті, я вважаю, якщо ми встигнемо все зробити до 2030 року або трошки більше, то це буде дуже ідеально", - каже виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко.

Натомість в уряді вже заявили: Україна може бути готовою до вступу впродовж двох років від початку переговорів.

Поспішають і керівники самого ЄС. Офіційні переговори мають стартувати не пізніше квітня. Адже навесні - чергові вибори до Європарламенту. А вони можуть кардинально змінити європейський політичний ландшафт, в якому все гучніше звучать голоси популістів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 11:00 за 8 листопада 2023 року | Повний випуск новин

Нагадаємо, Єврокомісія ухвалила рішення рекомендувати розпочати процес перемовин про вступ України до Євросоюзу.

Читайте також:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie