"Треба йти. Ми закінчуємось": воїни ЗСУ з передової емоційно звернулись до чоловіків у тилу

"Треба йти. Ми закінчуємось": воїни ЗСУ з передової емоційно звернулись до чоловіків у тилу

Війна на Донеччині

На фронті воюють навіть військові з протезами.

Бійці з протезами після реабілітації знову повертаються до війська, щоби допомогти побратимам у боротьбі з окупантами. Воїни 22-ї окремої механізованої бригади обороняють позиції поблизу Кліщіївки. Водії та оператори бойових машин під щільними обстрілами підвозять боєкомплект та евакуйовують поранених з поля бою.

Про це йдеться у матеріалі кореспондентки ТСН Маргарити Потапової.

Назарій Захарко воює на фронті попри протез

Бійці 22-ї бригади мчать на бойові позиції. Серед них старший сержант на позивний "Аскольд" і на передовій він вже вдруге за півтора року. Після поранення повернувся у стрій.

Назарій Захарко

"Перші бойові мої — це Кліщіївка спочатку, канал, потім посадки, потім саме село до поранення", — каже він. 

Того дня він не мав заводити людей на позиції і забирати поранених, була не його зміна. 25-річний Назарій замінив побратима.

"Один провідник не міг за станом здоровʼя піти ввечері і я пішов замість нього. Ми заходили, завели людей, все добре. Забрали тих, кого треба було забирати за евакуацією, але, повертаючись назад, я наступив на міну", — каже Назарій Захарко, військовослужбовець ЗСУ.

Назарій Захарко воює з протезом

Дорогою до медиків він тричі попускав турнікет і завдяки цьому ногу до коліна вдалося зберегти. Все, що нижче, тепер замінює протез. Після тривалої реабілітації Назарій знову в строю і несе службу на Бахмутському напрямку фронту. 

"Насправді я тут бачив хлопчину на протезі і часто починаю бачити, вони повертаються. На цьому життя не закінчене, ти ж можеш жити. Так, є нюанси, але ми не вибирали цього, але нам з цим жити", — каже Назарій Захарко, військовослужбовець ЗСУ.

Воїни ЗСУ звернулись до чоловіків у тилу

Побратими вибір Назарія поважають і поміж собою називають сталевою людиною. І звертаються до чоловіків, які нині ще продовжують жити цивільним життям. 

"Треба брати себе в руки, мужики, і йти допомагати нам, тому що ми закінчуємось. Треба, люди. Я розумію — страшно, але треба якось збиратися докупи і приїжджати, не боятися", — каже "Вікінг". 

"Студент"

Олексій у війську три роки, зараз він — навідник-оператор бойової машини піхоти. Він підвозить боєкомплект на "нуль", евакуйовує поранених і замінює піхотинців. Ситуація поблизу Кліщіївки нині, каже, стабільно важка, окупанти намагаються просуватись вперед.

Головним правилом водіїв на війні ділиться Анатолій на позивний "Студент". Водієві БМП 23 роки і нещодавно він отримав державну нагороду за вдалі штурми 2022 року.

Кожен з цих бійців мріє про майбутню українську перемогу і кожен викладається на повну, аби вона таки настала. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 07:00 за 22 травня 2024 року | Повний випуск новин

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація