Третина абітурієнтів не набрала на ЗНО з математики навіть мінімум балів: чому так сталось

Дата публікації
Перегляди
65к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Третина абітурієнтів не набрала на ЗНО з математики навіть мінімум балів: чому так сталось

Фото: УНІАН

Вчителі зауважують, що завдання із математики на ЗНО щороку стають простішими.

Пів тисячі відмінників. Завершилася основна сесія ЗНО і вже відомо, скільки учасників набрали максимальну кількість балів - 200. Цьогоріч таких 574. Найменше відмінників з української мови та літератури - всього 5 учнів. А найбільше з англійської - 210 та математики - 137 учасників.

Про це 25 червня йдеться у сюжеті ТСН.19:30

І це в той час, коли третина тих, хто проходив тестування з математики, не набрали навіть мінімум балів. Чому так,  математичний аналіз наші журналісти робили з цьогорічними відмінниками і поцікавилися у міністра освіти, як будуть підвищувати математичну грамотність

Це Ірина - випускниця Сумської гімназії. У неї з математики - 200, з англійської - 200, з української мови та літератури - 199,5. До ЗНО з математики, каже, особливо не готувалась, усі роки добре вчилася в гімназії, а за три місяці до тестування походила до репетитора.

"Я просто зібралася і дуже спокійно почала писати, те що могла написати", - каже Ірина.

Новини України: цьогоріч 574 учасників отримали максимальну кількість балів на ЗНО

Новини України: цьогоріч 574 учасників отримали максимальну кількість балів на ЗНО

Найскладніше їй далася задача з параметрами.

А це Вікторія - випускниця Тернопільської гімназії. У неї математика - 200, хімія - 200, українська мова - 194. Щоб отримати з математики максимум, випускниця останній рік займалася ще й із репетитором.

"Не так, щоб посилено, лишень раз на тиждень по 1,5 години. Але цього мені було достатньо, а ще навчалася в математичному класі в гімназії. І було 9 годин на тиждень, майже щодня по 2 уроки математики", - каже Вікторія. 

Під час тестування вона найбільше часу витратила на завданні з геометрії.

Однак третина цьогорічних учасників тестування спотикнулася на найпростіших завданнях. 31% - не подолав поріг із математики

Сергій цьогоріч закінчив економічний факультет Київського університету, паралельно працює вчителем математики в школі й ходить здавати ЗНО вже п'ятий рік. І п'ятий рік поспіль набирає 200 балів.

"Завдання не стають складніші. Я починав у 2017, якщо порівняти зараз, то завдання стали в рази простіші", - каже Сергій. 

Сергій вираховує, чому ж стільки завалило математику. З відповіддю не забарився. Цьогоріч на це ЗНО зареєструвалося значно більше, ніж торік. Частина вирішила сходити просто так, аби перевірити свої знання й обвалила статистику. Сергій каже, у нас прірва між викладанням у містах та селах, та ще й у старших класах замало уроків із математики. Міністр освіти визнає, що проблеми є.

"Звичайно ми трошки впали після змін в системі освіти, які відбувалися останніми роками. Але я думаю, що ми покращимо ці результати", - каже Сергій Шкарлет. 

Як будуть поліпшувати - міністр не уточнив. Учитель Сергій радить цікавіше викладати цей предмет. Щоби згодом не ганьбитися під час розв'язання простих задач. 

Нагадаємо, скільки українців не склали тестування та які предмети виявилися найскладнішими

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
65к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація