Три області України — на порозі "червоної" зони: наскільки критична ситуація зараз у цих регіонах

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Три області України — на порозі "червоної" зони: наскільки критична ситуація зараз у цих регіонах

Інфікованих щодня більшає, хворіє чимало молоді.

Тернопільська, Львівська та Одеська області опинилися на порозі "червоної" зони. Наскільки критична ситуація зараз у цих регіонах і що роблять, аби вони теж не стали "червоними" зонами на коронавірусній мапі, йдеться 11 березня в сюжеті ТСН.19:30.

Львівщина

Львів дуже потерпає без туристів. У доковідні часи місто приймало їх два мільйони за рік. Цьогоріч цифра впала до 300 тисяч. У Львові закрилося зо два десятки кафе та ресторанів. Готелям вдалося вистояти всім. Але довелося звільнити приблизно 20% персоналу і суттєво збільшити видатки на антисептики, маски, рукавички. Ціни готельєри подекуди знизили на третину. Відповідно і доходи зменшилися щонайменше утричі.

Щоб сфера гостинності вижила, місто відмовилося від туристичних зборів. Але рестораторів і готельєрів, сферу торгівлі і власне всіх містян просять виконувати усі карантинні норми. Вони можуть знову змінитися. Львів зараз — у "помаранчевій" зоні, але лише сьогодні уже 600 нових інфікованих. Це найбільше за тиждень.

Тернопільщина

Тернопільська область справді перебуває на порозі "червоної" зони. І якщо це станеться, то буде там уже вп’яте.

Інфікованих щодня більшає, хворіє чимало молоді. І є уже троє людей, які тричі захворіли на коронавірус, один із них помер. І ще шістдесят шість на цю недугу слабували двічі. Медики пояснюють, хвороба ослабила організм, а антитіла у цих людей швидко зникали.

"В когось імунна система спрацювала краще, виробила більший рівень антитіл, в когось зовсім захисту організм не отримав. Тому і хворіють. Хтось має більше супутніх захворювань, тому швидше знову хворіє повторно", — розповідає Оксана Чайчук, головний державний санітарний лікар Тернопільської області.

Тернопіль — рекордсмен із потраплянь у "червону" зону. І щоразу місцева влада ігнорувала карантинні приписи уряду. Школи та дитсадки працювали, ресторани та крамниці були відкриті, громадський транспорт їздив. Поліція виписувала протоколи про штрафи директорам шкіл та садочків, утім вони оскаржили їх у судах і виграють ці справи.

Чи будуть у місті таки дотримуватися жорсткого карантину, якщо Тернопіль уп’яте опиниться в "червоній" зоні, поки передбачити важко.

Одеса

В Одесі біля лікарень знову шикуються у чергу швидкі, як це було у листопаді-грудні минулого року. Коронавірусні відділення заповнені майже на 100%.

Як кажуть лікарі, головна небезпека поширення вірусу в Одесі — це погода. Тільки-но теплішає, до міста з’їжджаються відпочивальників з усієї України. І навіть зараз, коли ще холодно, в Аркадії — купа людей, працюють атракціони, заповнені кафе та ресторани. Одесити, які раніше раділи туристам, нині із занепокоєнням дивляться на натовпи.

Але, правду кажучи і самі одесити розслабилися. В громадському транспорті, магазинах та кафе у масках перебувають одиниці людей. Через це регіон опинився у трійці лідерів з поширення коронавірусу. Лише за цю добу — 600 інфікованих. З понеділка на дистанційку переводять старшокласників. З дому працюватимуть обласні та міські чиновники. Фахівці ж стверджують, що перехід регіону в "помаранчеву", а то і в "червону" зону — питання найближчого часу. І це на тлі дуже слабкої вакцинації.

Новини України: три регіони опинилися на порозі "червоної" зони

Новини України: три регіони опинилися на порозі "червоної" зони

Раніше Віктор Ляшко розповів, до чого готуватися українцям і чи буде новий локдаун.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація