ТСН "відбудувала" Десятинну церкву і відтворила Софію Київську часів Русі-України

ТСН "відбудувала" Десятинну церкву і відтворила Софію Київську часів Русі-України

Унікальні споруди завдяки 3D-графіки зможуть побачити глядачі святкового випуску новин.

Зазирнути в історію через новітні технології. Спеціально до Дня Незалежності команда ТСН відтворила детальні 3D-моделі знакових для Української історії споруд - Софії Київської, Десятинної церкви, Золотих воріт.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Сергія Моргуна

Святиня - музей - візитівка столиці - тисячолітню Софію Київську вже звикли бачити такою, як вона зараз. Хоч і закладена вона звісно була інакшою.

«Зовні Софія була перебудована, на зламі ХVІІ-ХVІІІ століть. Візитівка Гетьманщини. А всередині вона дійшла до наших днів практично без змін», - кажуть історики.

Одна з перших та найбільших кам'яних споруд Русі-України, що вражає й до нині. «Софія Київська це 5 вівтарів, 5 нефів, 13 куполів - колосальний храм», - розповідають знавці.  

До Дня Незалежності команда ТСН відтворила детальні 3D-моделі трьох історичних споруд

До Дня Незалежності команда ТСН відтворила детальні 3D-моделі трьох історичних споруд

Історики відтворили собор і його діарама наштовхнула режисерів ТСН на ідею. «Ми були в такому захваті, що захотіли відтворити для глядачів в реальному масштабі реальні споруди і дати цьому вигляд, якби ці споруди були інтегровані в життя містян сьогодення», - розповідає режисера Олеся Коваленко.

Дизайнери кажуть, щоб відтворити зображення святинь, довелося стати ще й істориками.  «Доводилось перебирать цілу купу матеріалів, перечитувати всілякі молографії, було доволі важко», - каже дизайнер ТСН Дмитро Поліщук.

Головна інтрига піврічної праці - Десятинна церква. Від неї лишився тільки фундамент. Але вже завтра, у святковому ТСН, ви побачите, звідки кияни чинили опір окупантам 800 років тому.

Повʼязані теми:

Наступна публікація