26 листопада минулого року окупанти змогли атакувати Україну лише 9 "Шахедами", цього разу запустили майже 200 дронів.
Проти ночі 26 листопада путінська армія атакувала Україну рекордною кількістю БпЛА У 20 разів більше "Шахедів" по Україні: експерт назвав сценарій зимових обстрілів – окупанти запустили 188 таких одиниць. Майже 80 було збито, 95 – локаційно втрачені, але без влучань, на жаль, не минулося. Про це повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
Для порівняння: за даними ЗСУ, у ніч проти 26 листопада минулого року російські окупанти випустили по Україні удвадцятеро менше дронів – лише 9 одиниць.
За оцінками військових експертів, ворог досяг суттєвого збільшення виробництва та продовжить масштабувати його, щоб тероризувати, зокрема, й київський регіон.
"Чимало знаних українських експертів свого часу стверджували, що Росія ніколи не буде спроможна виготовляти тисячу дронів на місяць. Потім з’ясувалося, що окупанти атакують Україну двома тисячами БпЛА", – розповів у коментарі для ТСН.ua військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Він додав: "Але заради справедливості треба сказати, що цієї ночі по Україні були випущені не лише Shahed-131 і Shahed-136. Були ще "Пародія" та "Гербера", тобто БпЛА-симулятори, фальш-дрони без бойової частини. Їхнє призначення – перевантажити наші системи протиракетної оборони. 188 БпЛА – це дуже багато. Ворог намагається гарантовано причавити нашу ППО, і йому це вдається".
За словами Селезньова, якщо Київ та деякі інші регіони доволі серйозно захищені, то блекаут, який стався на території Тернопільської області, свідчить про те, що ворог знайшов слабке місце в нашій системі ППО.
"Нам є над чим працювати і не варто недооцінювати ворога, мовляв, він застосовує найдешевші дрони, які зроблені "з гімна й палок" і жодної шкоди нам не завдадуть. Ці дрони забирають нашу увагу та наші ресурси", – пояснює експерт.
Штампують там, де можуть
Владислав Селезньов оцінює масштаби нинішнього та майбутнього виробництва ворожих дронів як чималі.
"Масштабування виробництва у них відбувається. Вони ж використовують не лише спеціальну економічну зону Алабуга на території Татарстану. Вони переобладнали навіть деякі торговельно-розважальні центри під виробничі цехи для виготовлення фальш-дронів. Тому зростання, масштабування виробництва цілком реальне. Нам потрібно посилювати ППО", – каже експерт.
До цього Селезньов додає: "Сподіваюся, що міністр оборони України привезе з Південної Кореї якісь добрі звістки – в тій країні системи ППО непогані. Нам треба збільшувати кількість мобільних вогневих груп. Це вже залежить від наших деяких військових керівників. Коли почали забирати персонал з цих груп у штурмовики – це дурниця. Там у нас відбувається посилення, а тут що? Мобільні вогневі групи мають працювати, їхня кількість має зростати. Чим більше у нас буде можливостей знищення ворожих БпЛА, тим краще. Тим більше, діяльність мобільних вогневих груп – це історія, яка кратно дешевша, ніж використання ракет сучасних комплексів".
За оцінками Селезньова, наявність великої кількості мобільних вогневих груп і великий відсоток збитих дронів не змусять ворога припинити такі атаки. Це допоможе лише захистити українські міста.
"Але руйнація ворожих промислових потужностей – це вихід із ситуації. Згадаймо, після того, як відбувся "приліт" по гуртожитку в спеціальній економічній зоні Алабуга, вони там трохи "хвоста піджали". Після знищення складу з "Шахедами" десь на Кубані кількість атак зменшилася. Тобто треба працювати по їхньому виробництву. Для цього нам потрібні ракети, які спроможні здолати відстань понад 300 км".
Київ та область під прицілом
Про атаки на столичний регіон Владислав Селезньов каже таке: "Бойова работа зазвичай спрямовується по об’єктах, які є визначальними в системі оборони. Йдеться про командні пункти, пункти управління та зв’язку, об’єкти інфраструктури. Чому Київ? Тут Офіс президента, Верховна Рада, Кабмін, Міністерство оборони, інші відомства, дипломатичні установи країн світу".
За словами експерта, в разі протиснення системи ППО над Києвом ворог розраховує на створення атмосфери зневіри, хаосу, такого собі тиску.
"Путін не відмовляється від своїх ультимативних вимог. Він вимагає капітуляції України. Для того, щоб ці вимоги були підтверджені відповідними аргументами, він тисне на Київ. Дронові та ракетні атаки триватимуть. Немає жодних ілюзій. Ворог шукатиме будь-яку можливість, щоб завдати якомога більшої шкоди. Тим більше, зараз ми вразливі. Опалювальний сезон, навантаження на нашу енергетичну мережу колосальне. На думку Путіна, Україна буде більше схильною до рішень, якщо ми сидітимемо в темряві. Тому ворог буде нас "кошмарити" в той час, коли ми будемо найвразливішими", – каже Селезньов.
Раніше повідомлялося про те, що вночі РФ ударила ракетами і рекордною кількість дронів.
Читайте також: