У Білорусі затримали Протасевича: як світ реагує на посадку літака і арешт опозиційного журналіста

Дата публікації
Перегляди
6165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі затримали Протасевича: як світ реагує на посадку літака і арешт опозиційного журналіста

Фото: Associated Press

Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака.

У Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Вісім країн вимагають заборонити польоти над країною, а використання винищувачів для перехоплення літака називають актом піратства.

Разом з Романом Протасевичем затримали його дівчину. Де вони і що з ними, наразі невідомо - про це йдется у сюжеті ТСН.Ранок 24 травня.

Літак, який летів рейосм Афіни-Вільнюс, майже залишив повітряний простір Білорусі, але він розвернувся і замість Вільнюса полетів до Мінська. Пасажири кажуть, що їм нічого не пояснювали кілька годин. Утім, з'ясувалося, що на борту літака перебуває Роман Протасевич – білоруський опозиційний журналіст, колишній головред телеграм-каналу NEXTA. 

Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать. Нині, щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача.

Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. "Після того як командир екіпажу ухвалив рішення, ми посадили літак на резервному аеродромі Мінська. Для супроводу був піднятий МіГ-29", - каже командувач ВРС Білорусі Андрій Гурцевич.

Новини світу: європейські країни закликають звільнити білоруського опозиціонера Протасевича

Новини світу: європейські країни закликають звільнити білоруського опозиціонера Протасевича

Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувачі віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут.

Представники семи країн Євросоюзу, а також Сполучені Штати вимагають заборонити польоти над Білоруссю. Де нині перебуває опозиціонер, невідомо. Європейські країни, Держдеп США, Канада та Україна вимагають негайно його звільнити.

У ЄС Лукашенку погрожують новими санкціями. Примусову посадку цивільного рейсу називають актом піратства. Я підніматиму це питання під час засідання Ради ЄС. Заяви тут не допоможуть. Мають бути конкретні заходи, які реально вплинуть на білоруський режим. В іншому випадку треба просто визнати, що у нас є неконтрольований і дуже небезпечний сусід", - заявив президент Литви Гітанас Науседа. 

У російській Держдумі натомість затримання опозиційного білоруського журналіста назвали блискучою операцією. А от компанія Ryanair, якій належить літак і яка виконувала рейс, обмежилась заявою, що літак посадили в Мінську з міркувань безпеки. Жодного слова про примусову посадку борту чи затриманого пасажира Романа Протасевича немає.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Дата публікації
Перегляди
6165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація