У Центрі громадського здоров'я розповіли, як виявлятимуть мутації коронавірусу в Україні

У Центрі громадського здоров'я розповіли, як виявлятимуть мутації коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

ЦГЗ розробив спеціальний алгоритм.

Центр громадського здоров'я МОЗ України почав освоювати тести, які будуть вирізняти "британський", "південно-африканський" та "бразильський" штами коронавірусу.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів генеральний директор Центру громадського здоров'я Роман Родина.

"Ми, за розроблемим алгоритмом, будемо відбирати позитивні ПЛР-зразки з областей, а потім в себе (в Центрі громадського здоров'я) аналізувати, чи є там ті чи інші типові штами. У найближчі тижні ми відпрацюємо це", - наголосив він. 

За словами Родини, зростання кількості інфікованих серед молоді може бути пов'язане з новими штамами коронавірусу. "Ми щойно отримали результати з німецької клініки "Шаріте": у шістьох зразках (чотири зразки із Закарпатської області, Вінницька область) - там отримані штами ("британські" - Ред.). Це не дивно, бо є міграція населення", - розповів керівник ЦГЗ.

Він наголосив, що поява на території України мутацій коронавірусу - це було лише питанням часу. 

Роман Родина: актуальні питання про COVID-19 та вакцинацію в Україні

Роман Родина: актуальні питання про COVID-19 та вакцинацію в Україні

Як повідомлялося, "британський" штам коронавірусу на 64% більше смертоносний, ніж попередні. Про це свідчать дослідження, проведені Ексетерським університетом. Вчені порівняли дані приблизно 55 тисяч пар учасників, у яких виявили коронавірус між жовтнем і січнем і спостерігали за ними протягом 28 днів. З'ясувалося, що ймовірність летального результату для інфікованих новим варіантом на 64% вище. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація