У Чернігівській області у руїнах згорілої лікарні випадково знайшли ікони, одна датована 1896 роком
За даними дослідників, станом на 1936 рік знищено 80% церков на тодішніх українських землях.

У селі Нові Млини Чернігівської області під час розбирання руїн згорілої лікарні робітники випадково натрапили на ікони. Їх так надійно сховали, що знайшли лише через майже століття.
Про це йдеться 4 березня в сюжеті ТСН.19:30.
На одному зображені матір Божа. На іншому - Господь Бог. На вцілілій частині ікони - очі святого. Підозрюють, що це образ Апостола Павла. Одна з ікон датована 1896 роком.
І місцевий житель Віталій Постемський не очікував цього побачити на згарищі. Він, як і інші чоловіки, спокійно розбирав на дрова те, що залишилося від лікарні. У суміші снігу та глини знайшли дерев'яні друзки, на яких досі проглядаються святі. Тепер місцеві жителі чекають на тепло. Як усе просохне, то продовжать пошуки.
Це тепер Нові Млини нічим не відрізняються од інших українських сіл. А раніше це було сотенне містечко. Було чотири храми. Щоправда три з них розібрали разом із фундаментом у середині двадцятого сторіччя. 70% відсотків тодішнього населення - ревні віряни. І радянській ідеології доводилося неабияк конкурувати з церквою, каже професорка Алла Киридон. Тому нищення храмів, за її словами, було свідомим.
"Радянська влада робила все, щоби витіснити символи колишньої дуже впливової інституції, якою була церква. Утвердження нової ідеології не могло допустити, що частина населення буде продовжувати ходити до храму", - каже докторка історичних наук Алла Киридон.
Відео Новини України: у Чернігівській області у руїнах згорілої лікарні випадково знайшли ікони
Їх так надійно сховали, що знайшли лише через майже століття. І то випадково. У Нових Млинах, що у Чернігівській області, під час розбирання руїн згорілої лікарні робітники натрапили на ікони. Як вони там могли опинитися - з`ясовувала ТСН.

За даними дослідників, станом на 1936 рік знищено 80% церков на тодішніх українських землях. Із понад 12 тисяч релігійних споруд уціліло лише до п'яти тисяч. Служба відбувалась орієнтовно в тисячі з них.
Ті культові споруди, що не знищили, радянська влада перетворили на клуби, контори, складські приміщення. На місці іншої церкви - Георгіївської - у Нових Млинах тепер будинок побуту. І місцеві жителі не виключають, що внутрішні стіни теж можуть бути із ікон розібраного храму. У будинку побуту симетрично розташовані дві пілястри. Місцева старостиха переконана, що вони зі зруйнованого храму, що був на цьому місці.
Релігійні знахідки громада передасть Троїцький церкві. Та, що єдина вціліла з чотирьох.