У "Дії" з'явився е-підпис: Федоров розповів та показав, як користуватися новою послугою (відео)

У "Дії" з'явився е-підпис: Федоров розповів та показав, як користуватися новою послугою (відео)

Михайло Федоров / Facebook

У застосунку "Дія" від 17 травня буде доступна нова послуга - цифровий підпис.

В оновленому застосунку "Дія" з'являється можливість отримати цифровий підпис у смартфоні. Нова послуга називається "Дія.Підпис" і стане доступна українцям після її презентації 17 травня.

Про в ефірі "Сніданку з 1+1" повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

"В оновленому застосунку "Дія" з'являється "Дія.Підпис". Ми використовуємо нову технологію, вона революційна. Це фото-ID, коли необхідно зробити якусь дію, аби авторизуватися. Потім - підпис створено. Займає це лічені секунди. Тепер можна підписувати всі послуги, які є на порталі "Дія", податкові послуги. Думаю, за кілька років будь-яку послугу державну чи приватну можна буде підписати в "Дії", - розповів Федоров.

За його словами, сьогодні отримати електронний підпис можна, як офлайн, так і онлайн. Водночас, він попередив, якщо завантажувати онлайн, то на смартфоні його зберігати не варто, бо це не зовсім безпечно.

"Нова ж послуга - революційна. Країни поступово починають запроваджувати е-підпис у смартфоні.  Все нормативно підкріплено. Е-підпис юридичну силу має для громадян як звичайний підпис. Це повністю прирівнюється", - наголосив Михайло Федоров.

Нагадаємо, державний бюджет на 2021 рік передбачає виділення 1 млрд 789 млн 314 тис. грн на цифровізацію країни.  

Як повідомлялося, нардепи 302 голосами підтримали законопроєкт про цифрові паспорти у другому читанні. Віцепрем'єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров наголосив, що Україна стала першою країною в світі, де цифрові паспорти прирівняли до паперових та пластикових.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Зміна місця реєстрації та електронний підпис: Михайло Федоров про нові сервіси застосунку "Дія"

Зміна місця реєстрації та електронний підпис: Михайло Федоров про нові сервіси застосунку "Дія"