У Дніпрі майже 300 переселенців із зони бойових дій можуть опинитись на вулиці

У Дніпрі майже 300 переселенців із зони бойових дій можуть опинитись на вулиці

 Аби відновити опалення волонтери притулку звертались і в мерію, і в обласну адміністрацію, та поки безрезультатно.

Один з найбільших волонтерських притулків Дніпра під загрозою закриття, бо у приміщенні, яке на початку повномасштабного втрогнення самотужки привели до ладу волонтери, відсутнє опалення. І якщо його не підключити, жити в шелтері взимку буде неможливо, йдеться в ТСН.

Кинуті на підлогу дошки накриті старими килимами. Так у цьому притулку приймали перших переселенців з самими дошками, які накривали килимами. Тоді люди тікали з обпалених війною Донеччини та Луганщини і значна частина з них залишились жити у цьому шелтері. Тоді небайдужі збирали для притулку усе необхідне, а своїми силами фактично відремонтували стару будівлю.

Зараз у притулку майже 250 людей, це і вагітні, яким немає куди податися далі із немовлятами і багатодітні родини, дім яких на окупованих територіях. Всі вони із жахом чекають на зиму, б ж у старій будівлі науково-дослідного інституту, де розмістився шелтер, немає опалення. Довгі роки приміщення стояло порожнє, батареї з кімнат зрізали. Змонтувати нові - електичні- можна швидко, але ціна питання- 800 тисяч гривень. «У нас є проєкти, є фабрики, з якими ми розмовляли, є навіть попередня сума - 400 тисяч на електропроводку і 380 - це на опалення, тобто безпосередньо на ці батареї. Неможливо нам подужати», - каже засновниця притулку для переселенців Таліна Жарікова.

Аби відновити опалення волонтери притулку звертались і в мерію, і в обласну адміністрацію, та поки безрезультатно. В управлінні соцзахисту Дніпра обіцяють мешканцям шелтеру продуктові набори та засоби гігієни, але встановлення батарей не фінансуватимуть. «Ми спрацьовуємо з «Червоним хрестом», вони до нас звернулись з пропозицією укласти меморандум про співпрацю,  вони мають намір виділити кошти на деякі окремі ремонтні роботи. В тому числі вони нас завірили, що можуть закупити обігрівачі», - каже керівниця управління соціального захисту Дніпра Ірина Максименко.

Та нагріти велику будівлю одними лиш обігрівачами нереально, кажуть волонтери. Та і коли їх поставлять і скільки, поки ніхто не каже. Тож зібрати необхідну суму на електричне опалення хоча б кількох кімнат, волонтери намагаються самотужки і просять відгукнутись небайдужих. Бо ж інакше, кажуть, серед зими  без прихистку опиняться цілі родини переселенців, серед яких 90 дітей.

Благодійна організація " Благодійний фонд Добро на Амурі" Офіційна банківська картка організації 5169330523164587

Читайте також:

Вибори в Італії, які привели до влади симпатиків Путіна, можуть змінити долю ЄС і підтримку України

Прогноз інфляції на 30%: насамперед зросте ціна на продукти

На Сумщині місцеві лише встигають відновлювати зруйновані будівлі, як рашисти обстрілюють їх знову

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація