У Дніпрі відсвяткували День вишиванки з обрядовими танцями, а в Калуші розгорнули рекордний рушник

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Дніпрі відсвяткували День вишиванки з обрядовими танцями, а в Калуші розгорнули рекордний рушник

Свою вишиванку для України створили навіть в Нідерландах.

Вдягли в українські сорочки богів, вишивали просто неба та влаштували на вулиці дефіле. Україна сьогодні відзначає День вишиванки. У регіонах святкують його по-різному.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

У Дніпрі майстрині з нитками та голками розташувались на центральному проспекті. Вишиванки оздоблювали на очах у перехожих. Тим часом дизайнери влаштували дефіле у сучасних вишитих сорочках - усе це під етномузику. Бандуристки грали традиційні побутові пісні просто неба, а учасниці у вишиванках навіть виконували гаївки - обрядові танці.

У Калуші на Прикарпатті презентували рекордний рушник - 12 метрів завдовжки і понад метр завширшки.  До національного реєстру він потрапив як найдовший, виконаний у старовинній техніці фелтинг. Тобто,  - валяння вовни тонюсінькими голками. Кілька десятків студентів та викладачів  місцевого коледжу культури та мистецтв над створенням  рушника працювали щодня упродовж пів року. Відтворили на ньому 22 етнічних орнаменти з різних регіонів України.

Новини України: як у регіонах святкували День вишиванки

Новини України: як у регіонах святкували День вишиванки

А у Львові зранку у вишиванки традиційно вдягли скульптури богів на площі Ринок. Нептун, Адоніс, Діана та Амфітріта - красувались в українських сорочках та сукнях. Для кожної скульптури витратили зо 15 метрів тканини. А щоб вдягнути скульптури у такий великі шати, довелося залучати кран. Ще у вишиванки вбрали кам’яних левів, які охороняють міську раду. Зранку на вулицях повно і містян у вишитому національному вбранні.

До святкування приєднався і закордон. Посол Нідерландів в Україні передав унікальні нідерландські сучасні сорочки в експозицію музея імені Гончара. Дизайн цих вишиванок - жіночої та чоловічої - створили нідерландська дизайнерка та український виробник етноодягу. На них в українській техніці вишивки зображені символи Нідерландів. Пан посол Йеннес де Мол поділився, що з задоволенням носить українську вишиванку і впевнений, що традиційний одяг може бути актуальним і нині. Та додав, що таку ж сорочку подарував гурту Go-А, який нині представляє Україну на "Євробаченні" в його рідній країні. «Ми могли зібрати голландський і український дизайн, який разом створили нову вишиванку з Голландії, з елементами в українському стилі і традиціях. Тюльпани, велосипеди, вітряки, наша мапа, Ван Гог є і інформація про Голландію на кьюар-коді. Результат дуже шикарний і я це з гордістю ношу», - запевняє посол Нідерландів в Україні.

Новини України: вишиванки від посла Нідерландів – чим вони унікальні

Новини України: вишиванки від посла Нідерландів – чим вони унікальні

 

Наступна публікація