У Києві чоловіки "штурмують" ТЦК: що кажуть відвідувачі та яких змін вимагають

У Києві чоловіки "штурмують" ТЦК: що кажуть відвідувачі та яких змін вимагають

Черги до ТЦК та СП у Києві / Колаж: ТСН.ua

В Сухопутних військах повідомляють, що військкомати мають працювати цілодобово.

У Києві помітили величезні черги до одного зі столичних ТЦК та СП. Такого в місті не спостерігалося від перших місяців війни, коли кияни добровільно йшли захищати країну.

Зараз черги до військкомату пов’язані з ухваленням закону про мобілізацію – кияни почали оновлювати свої дані. Але людей обурює наявність черг, бо як стверджують очевидці, їм доводиться займати їх від шостої ранку, але на приймання можна так і не потрапити.

В черзі до ТЦК – до ста осіб

Киянка та військова волонтерка Юлія Бартле, яка опублікувала фото з чергою в соціальній мережі, каже, що її 22-річний син приходить до військкомату вже третій раз, щоб оновити приписне.

"Мій молодший син, якому потрібно поновити документи, сьогодні 39-й у черзі. Це його третя спроба потрапити до військкомату. Займали чергу о 6:20. Якщо сьогодні не пройде, плануємо приїхати завтра о 5 ранку", – пише на своїй сторінці жінка.

Вона додає, що о 9:30 приймання у військкоматі, який має бути від 9:00 до 13:00, ще не почався.

"Потрапити сьогодні до військкомату зможуть не більше 10-20 осіб. Вчора пройшло 24 людини, позавчора – 10. У черзі біля ста чоловік, і люди приходять. Тобто закон ухвалили, люди хочуть оновити дані, а зробити це не можуть", – пише Юлія Бартле.

Допис Юлії Бартле

"Зачекайте, ми вас викличемо"

Під дописом волонтерки розгорілася ціла дискусія про роботу ТЦК Солом’янського району. Люди пишуть, що схожі черги були помічені й на Виноградарі.

Цікаво, що фотографією Юлії навіть скористалися росіяни на своїх ресурсах, вигадавши фантастичну історію, що, мовляв, фото постановне, а тим, хто стояв у черзі, заплатили по 300 гривень.

Щоб з’ясувати, що насправді відбувається під військкоматом, ТСН.ua вирішив поспілкувався з авторкою фото.

– Ваше фото біля будівлі ТЦК та СП багатьох здивувало, бо черги до колишніх військкоматів спостерігалися 2022 року. Як, на вашу думку, чому саме зараз виникли такі черги?

– Черги біля військкоматів – часта справа. В черзі щороку стоять старшокласники, випускники шкіл, студенти, коли потрібно стати на облік. А зараз склалася виняткова ситуація, бо люди хочуть вчасно поновити свої дані. Держава вже давно мала б реорганізувати та покращити роботу ТЦК, спростити приймання документів, облік і контроль. Я досі не розумію, чому когось хапають на вулицях, а хтось вчасно стає на облік, приходить до військкомата, а йому відповідають: "Зачекайте, ми вас викличемо".

Тому вважаю, що про це треба говорити і міняти ситуацію. Мобілізація вкрай потрібна. Як військовий волонтер, можу підтвердити те, що кажуть і пишуть військові – не вистачає людей на фронті! І наші чоловіки повинні бути свідомими і, як громадяни України, повинні розуміти, що захист країни – їхній обов’язок, а не бажання.

Не потрапив до ТЦК з четвертої спроби

– Відомо, що ваш старший син – на фронті, а молодшому потрібно отримати документи в ТЦК для навчання, і він уже третій день намагається потрапити до військкомату. Чи вдалося це зробити з четвертої спроби?

– Сьогодні зранку був список людей від вчорашнього дня і тих, хто знову займав чергу від шостої ранку. Мій молодший син, якому 22 роки, потрапив до військкомату, але мав на руках не всі необхідні документи. На жаль, від понеділка ще раз буде стояти в черзі.

В черзі до ТЦК було до сотні чоловіків / Фото Юлії Бартле

У ЦНАПах наразі не знають, що вони – у справі

– Щоб не стояти в чергах, людям радять користуватися електронним кабінетом військовозобов’язаного або послугами ЦНАП. Ви скористалися такими варіантами?

– Вважаю, що робота електронного кабінету і ЦНАП актуальна. Але, на жаль, поки вони не працюють. Мій син спробував скористатися таким варіантом. Але такі послуги не надають у ЦНАПі, і поки там ще не чули, що будуть надавати.

В ТЦК не вистачає людей?

– Можливо, варто розділити чергу до ТЦК для тих, хто приходить за довідками для навчання, і тих, хто має оновити дані. Або організовувати прийом відвідувачів у різні дні. Як ви вважаєте?

– В ТЦК, наскільки я розумію, наразі працюють окремі кабінети для тих, хто приходить за довідками для навчання, і тих, хто має оновити свої дані. Але не вистачає людей на прийомі. Можливо, потрібно залучати волонтерську спільноту чи якимось іншим чином вирішувати цю ситуацію.

– Як ви гадаєте, чи має бути робота ТЦК цілодобовою?

– Не думаю, що робота з прийому громадян має бути цілодобовою. У країні ж діє комендантська година. Але години прийому мають бути максимально комфортними для громадян, щоб люди могли потрапити не лише в ранковий час, а й після роботи. Держава має максимально спростити процес оновлення даних і мобілізації.

Що кажуть у ТЦК

Сайт ТСН.ua намагався почути думку щодо черг у представників Солом’янського ТЦК та СП.

Черговий, який нас вислухав і записав контактні дані, повідомив, що зараз лунає сигнал повітряної тривоги і поговорити з кимось з керівництва неможливо.

"Відповідальні особи за потреби вийдуть з вами на зв’язок", – повідомив черговий.

Заява Сухопутних військ

Реакція Сухопутних військ

Тим часом на ситуацію з чергами до ТЦК та СП відреагували в командуванні Сухопутних військ.

"З'являється багато інформації про черги біля ТЦК. Це добре, що велика кількість людей вирішила оновити дані чи стати на облік. Але хочемо вам повідомити: територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7. Ви можете прийти в будь-який зручний для вас час", – повідомляють у Сухопутних військах.

Там радять українцям попередньо зателефонувати до ТЦК, щоб уточнити порядок роботи, і радять, де саме можна знайти всі контакти.

Раніше ТСН.ua розповідав, як у ЗСУ відреагували на черги біля ТЦК.

Читайте також:

Мобілізація по-новому: як та кого покарають, якщо не з'явився до ТЦК протягом 60 днів

Мобілізація по-новому: навіщо чоловіків за кордоном залишили без паспортів — політолог розтлумачив

Які документи треба взяти з собою до ТЦК: повний список

Повʼязані теми:

Наступна публікація