У Києві мешканці нового житлового комплексу борються за парковку

Дата публікації
Перегляди
2942
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві мешканці нового житлового комплексу борються за парковку

Контроль за дотриманням будівельних норм здійснювала державна архітектурна будівельна інспекція, а її вже рік як реформують.

У Києві мешканці нового житлового комплексу борються за парковку. Її забудовник мав звести третьою чергою, однак і досі цього не робить. Натомість мешканцям стало відомо, що замість парковки можуть побудувати ще одну багатоповерхівку.

Хто контролює забудовників та як боротися мешканцям - у матеріалі ТСН.19:30.

ЖК складається з двох багатоповерхівок на 1600 квартир і коли люди тут купували житло - забудовник їм показував проєкт, де окрім будинків є ще й парковка. Це мала бути 9-поверхова крита парковка на 200 паркомісць та відкрита парковка. Тобто 1 тисяча паркувальних місць.
 
Паркінгу й досі немає, проте є інформація, що тут буде ще одна багатоповерхівка. Проєктуючи житло, слід передбачити й місце, де люди залишатимуть машини, ділиться архітектор. За державними будівельними нормами, кількість паркомісць розраховується від класу житла і від зони, де воно міститься. 

Новини України: у Києві мешканці нового житлового комплексу борються за парковку

Новини України: у Києві мешканці нового житлового комплексу борються за парковку

"У центральній зоні на одну квартиру – одне місце, якщо це двокімнатна квартира. Якщо середня зона – це 0,8. Це на 5 квартир – дві машини. І якщо переферія - це 0,5. Тобто на дві квартири – одне місце".

Контроль за дотриманням будівельних норм здійснювала державна архітектурна будівельна інспекція. Її вже з рік як реформують. У відомстві письмово повідомили, що вони функцію контролю та нагляду вже не здійснюють. У Мінрегіоні відписали, що цим уже займається нова структура - Державна інспекція архітектури та містобудування. ДІАМ, щоправда, створена лише на папері. 

Юрист із будівельного права каже, що є законодавча ініціатива, яка забороняє забудовнику тихцем змінювати проєкт. А поки ж людям радить боротися за зведення того, що їм пообіцяли. Представниця замовника будівництва телефоном переказала, що це неправда. Вони збудують паркінг, щоправда, не згадала, коли саме. 

 Нагадаємо, що у Києві новий житловий комплекс перекрив вхід до метро. 16-поверховий будинок зводять просто біля станції метро "Оболонь".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2942
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація