У Києві почали демонтаж будинку Уткіна, щоб звести черговий готель

У Києві почали демонтаж будинку Уткіна, щоб звести черговий готель

Фото: Прокуратура Києва

У забудовника на сьогодні з дозвільних документів є лише містобудівні умови і обмеження, які видавалися на реконструкцію даної будівлі.

Знесли будинок - і планують на його місці звести 26-поверховий готель. У Києві минулими вихідними почали демонтаж будинку Уткіна в історичному ареалі міста. Його збудували на межі 19 та 20 століть. Нині на її місці - самі руїни. За цим фактом у прокуратурі вже розпочали кримінальне провадження.

Про це 12 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зразок київського неоренесансу. Двоповерхова садиба на березі річки Либідь. А поряд - київський вокзал. Її власником був купець Іван Уткін. Зараз - вона в приватній власності. Земельна ділянка  в оренді. Її взяли, щоб експлуатувати та обслуговувати адмінбудівлю. Але торік Київрада намагалася цю угоду розірвати. Бо орендар уже тоді почав зносити споруди і планувати велике будівництво.

У забудовника на сьогодні з дозвільних документів є лише містобудівні умови і обмеження, які видавалися на реконструкцію даної будівлі.

Їх забудовнику дав Департамент містобудування та архітектури КМДА.

Утім проект рішення тоді депутати так і не винесли на голосування. Довгий час будинок був хостелом. Тепер його знесли. І тут планують звести 26-поверховий готель. ТСН у компанії забудовника повідомили, що зараз готують документи для отримання дозволу реконструкції будівлі під готель.

"Так, дійсно, ми купили ділянку, дійсно ми розробили проєкт у рамках усієї дозвільної документації і його реалізуємо. Намагаємося реалізувати", - зазначили там.

Юрист пояснює - реставрація не означає знесення однієї будівлі й побудову іншої.

"Основні функціональні властивості будівлі мають бути збережені. Тобто можливе певне розширення, зміцнення. але за своїм первісним виглядом будівля має зберігатися така, як була до цього", - пояснює він.

Демонтаж почали цими вихідними. Тоді активісти звернулися до правоохоронців. У прокуратурі за фактом знесення будівлі вже відкрили кримінальне провадження за статтею "самоуправство".

"Ми витребуємо всі їхні документи, проаналізуємо їх, слідчими буде дана оцінка всім діям і після того ми зможемо винести якесь рішення", - зазначили там.

Цей будинок - пояснює краєзнавець Антон Короб не належить по пам'яток національної спадщини. Але це - єдина в кварталі дореволюційна будівля.

"Це об'єкт цінної фонової забудови. Він належить до історичного ареалу міста Києва. Він був у пристойному стані. Не було жодних ознак аварійності. Не було тріщин по фасаду", - зазначає експерт.

Новини України: у Києві знесли історичний будинок, аби на його місці побудувати готель

Новини України: у Києві знесли історичний будинок, аби на його місці побудувати готель

На захист будівлі вже стало й Міністерство культури. Очільник відомства Олександр Ткаченко знесення історичного будинку називає варварством. 

"МКІП не давало жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі, тому однозначно виступаємо проти і вже здійснюємо перевірку", - говорить він.

Активісти розуміють, що будинок уже не повернути, але принаймні намагаються зберегти унікальну київську цеглу, яку вже 100 років як не виготовляють. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація