В Києві стрімко здорожчали приміські маршрутки на 10-25 гривень: що відбувається

В Києві стрімко здорожчали приміські маршрутки на 10-25 гривень: що відбувається

Вартість проїзду у приміських маршрутках зросла / Колаж: ТСН.ua

В Асоціації перевізників Київської області назвали основні причини.

У столичному регіоні – нова хвиля здорожчання вартості проїзду у приміських маршрутках. В Мережі пишуть, що вартість проїзду в автобусах з Василькова до Києва днями зросла від 50 до 75 гривень.

Також змінилися цінники на проїзд в автобусах з Вишневого до Контрактової площі – замість 35 гривень тепер треба платити 50 гривень. Зросла вартість проїзду від Петропавлівської Борщагівки до метро "Академмістечко" та на деяких інших маршрутах столичного регіону.

Які причини здорожчання

В Асоціації перевізників Київської області підтверджують факт збільшення вартості проїзду у приміських маршрутках.

"Дійсно, відбулася зміна вартості проїзду в бік збільшення. Причому вона зафіксована на всіх напрямках, не лише з Василькова до Києва. Востаннє перевізники переглядали тарифи 2022 року. За цей час зросли ціни буквально на все – пальне, запчастини, газ, електроенергію, весь сегмент ринку. Наприклад, на 300% зросло страхування комерційного транспорту та страхування життя пасажирів, збільшено військовий збір. Тож збільшення тарифу під час війни – це непопулярний, але вимушений крок, адже здорожчання, яке відбувається, не компенсуватиме всіх втрат перевізників, а є лише легким індексуванням розміру тарифу", – розповідає ТСН.ua Олексій Павленко, голова Асоціації перевізників Київської області.

Нові цінники шокують

В Асоціації погоджуються, що нові цінники можуть шокувати пасажирів, адже одна річ, коли ціни в магазинах змінюються у бік збільшення на одну гривню, а зовсім інша, коли вартість проїзду в одну мить зростає на 10-15-25 гривень. Цікаво, що проїзд у приміських маршрутках не здорожчав в один день, а перевізники роблять це поступово, розміщуючи оголошення в салонах автобусів.

"Перевізники змушені піднімати тарифи. Хтось на 10 гривень, а хтось на 25 гривень – усе залежить від довжини маршруту. Але ж і тарифи не переглядалися від 2022 року. Звісно, було б краще збільшувати тариф поступово, наприклад, по 10 гривень раз на рік, а не одразу на 25 гривень. Але перевізники вирішили саме так. Причому вони переглядають тариф уже вдруге від початку війни. Нагадаю, що перевізники мають право самостійно переглядати розмір тарифу в разі збільшення на 10% складової його собівартості", – зазначає Олексій Павленко.

Ісе через гіперінфляцію

В Асоціації додають, що подібне відбувається через гіперінфляцію в країні.

"Що таке зараз 70 гривень? Це лише дві чашки кави. На ці гроші вже навіть пачку цигарок не купиш. І до магазину люди ходять з купюрами, де три нулі. Тому перевізники змушені йти на підвищення тарифів, бо якщо вони не покриватимуть витрати, то їм доведеться згортати свої потужності. Переходити до так званої оптимізації, тобто випускати на лінію не 10 автобусів, а 5. А це загрожує тим, що вони не зможуть вивозити всіх охочих, хто користується цим видом транспорту", – підсумовує Олексій Павленко.

Раніше ТСН.ua розповідав, що в Києві здорожчає проїзд на 5 гривень: яких маршруток це стосується.

Читайте також:

Головне на ранок 4 лютого: Атака дронів, зброя в обмін на метали, Переговори між росією та США

Головне на ранок 4 лютого: Атака дронів, зброя в обмін на метали, Переговори між росією та США

Повʼязані теми:

Наступна публікація