У Києві відбувся багатотисячний Марш захисників України: як це було

У Києві відбувся багатотисячний Марш захисників України: як це було

Фото: УНІАН

До столиці з'їхались понад 30 тисяч людей.

Марш захисників України відбувся у Києві у День Незалежності - 24 серпня. Окрім офіційного параду, середмістям у вже традиційно пройшли ті, хто в різні роки боронив східні кордони країни.

Цьогоріч до столиці з'їхались понад 30 тисяч людей. Як їх вітали і чого бійці та ветерани прагнуть, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 24 серпня.

Сюди приходять родинами. Приїздять з усіх куточків України. Кожен - зі своєю історією. "Вшанувати хлопців, які віддали життя за нашу незалежність", - каже десантних Сергій. Він крокуватиме за руку з дружиною і сином.

На марші захисників Сергій вперше після лікування. Сім років десантник 90 окремої аеромобільної бригади боровся за життя. У 2014 році поруч з Донецьким аеропортом йому осколками посікло голову і спину. Після війни здоров’я гіршало: у чоловіка діагностували рак носоглотки. Лікарі давали три тижні життя. На лікування  гроші збирали усією країною.

Колона традиційно розтягується на кілька вулиць: бульваром Шевченка до Бесарабської площі, а після цього - Хрещатиком до Майдану Незалежності. Попереду йдуть родини загиблих учасників Революції Гідності. Матері і діти в руках несуть фотографії воїнів, які загинули на Сході країни, захищаючи незалежність.

Новини України: до столиці на марш з'їхались понад 30 тисяч бійців та ветеранів - як їх вітали

Новини України: до столиці на марш з'їхались понад 30 тисяч бійців та ветеранів - як їх вітали

Далі йдуть ветерани з бойовими пораненнями. За ними - військові медики і капелани. Закривають колону - коробки ветеранів з усіх областей. "Українському нородові – тричі: Слава. Салава. Слава", - вигукують люди. 

Вже на Майдані палять фаєри. Потім йдуть до алеї Героїв Небесної Сотні, аби покласти квіти на місце, де усе починалось. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
30-та річниця Незалежності України
Наступна публікація