У Києві відкрили кіберцентр: чим він займається і хто до нього може звернутися

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
958
У Києві відкрили кіберцентр: чим він займається і хто до нього може звернутися

За перший тиждень роботи кіберфахівці зафіксували понад 46 тисяч втручань.

Перший кіберцентр відкрили в Києві. У світі їх лише 20, а тепер є і в Україні.

Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.

Кіберцентр має назву "UA30" і захищає не лише державні та бізнес-установи, а й персональні дані громадян. До кіберцентру може звернутися кожен, хто запідозрив втручання в комп'ютерну мережу. Поки що тут працюють 17 фахівців - найстаршому з них 30 років. За перший тиждень роботи вони зафіксувати понад 46 тисяч втручань, розглянули 377, які реально загрожували українцям.

Нині більшість загроз - від держави-агресора. І саме російську хакерську атаку на державні органи заблокувала Служба безпеки України. Про це під час форуму "Україна-30" розповів керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. За його словами, цьогоріч у березні підконтрольне російським спецслужбам угруповання "Армагеддон" намагалося отримати закриті дані двох десятків державних органів України. Незабаром кіберзловмисникам завдати шкоди Україні може бути ще важче, пророкує президент Володимир Зеленський і анонсує створення спеціального навчального закладу для ІТ-фахівців. 

"Окрім центру, ми розробляємо університет для підготовки таких фахівців. Скоро будемо його презентувати. Україна має ростити таких фахівців з 15-16 років, щоб вони нікуди не їхали. Пропонувати їм роботу, а вони нам забезпечать безпечне життя", - сказав Зеленський.

"Ми хочемо до 2030-го року зробити нашу країну топкраїною у світі з точки зору кіберзахисту", - наголосив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Новини України: у Києві відкрили перший кіберцентр – таких лише 20 у світі

Новини України: у Києві відкрили перший кіберцентр – таких лише 20 у світі

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.