У Києві власник квартири перебудував її на 7 смарт-осель і виставив їх на продаж: сусіди обурені

У Києві власник квартири перебудував її на 7 смарт-осель і виставив їх на продаж: сусіди обурені

Фото: ТСН

Перепланування призвело до підтоплень.

У Києві власник 130 квадратних метрів у багатоповерхівці перебудував свою 5-кімнатну квартиру на 7 маленьких. Смарт-оселі зараз продає за 57 тисяч доларів за штуку. Сусіди знизу невдоволені, адже їх зверху топить. Коли прийшли розбиратися, то й з’ясували, що над ними тепер близько десятка дрібних квартир з окремими санвузлами, які побудовані незаконно.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

У новобудові в Подільському районі ще не заїхали всі мешканці, але у під’їзді уже вирують пристрасті.  Все почалося з плями на 8 поверсі. Сусіди зверху стали топити квартиру пана Миколи. Він пішов поговорити, до того, хто топить, і з'ясував, що з'ясувати це не можливо. Бо за дверима не одна квартира, а вже цілих 7. «Наді мною смарт-квартири, кожен буде вмикати музику, зливати воду», - розмірковує чоловік.  

Згідно з планом поверхів, над ним має бути дворівнева п'ятикімнатна квартира під номером 188. А за даними реєстру нерухомого майна: тут уже сім окремих осель - 188 а, б, в... і далі за алфавітом.

Під дверима подрібненої квартири зібралися сусіди. Вони вже вивчили законодавство і з'ясували, що заборонено втручатися в опорні конструкції і переносити мокрі зони: тобто туалети мають бути під туалетами, ванни під ваннами.

Голова ОСББ мізкує, як же з однієї квартири зробили аж сім. Як не крути, а з семи квартир, до двох точно треба прокладати нові каналізаційні труби. Вона прийшла вручити власнику того, що за дверима, припис про підтоплення.  Далі порога робітники не впускають. А як там вмостили сім квартир, не кажуть.

Офіційно власник дворівневої квартири - Товариство з обмеженою відповідальністю. Юрист радить писати скаргу до департаменту будівельного контролю, до районної і до міської влади, що більше, то краще.

Новини України: власник столичної 5-кімнатної квартири перебудував її на 7 маленьких осель

Новини України: власник столичної 5-кімнатної квартири перебудував її на 7 маленьких осель

«Головна мета - підготуватися до можливого суду. Зафіксувати якомога більше фактів – куди зверталися, що робили, щоб були доказів», - радить юрист.

Тим часом квартири в квартирі виставили на продаж. За одну з них на 26 квадратів правлять 57 тисяч доларів.

Але після того, як сусіди подрібненої квартири повстали, оголошення про продаж наступного ж дня зникли. Будівельники на об'єкт не вийшли.

Повʼязані теми:

Наступна публікація