Постраждалих щонайменше четверо - саме стільки скарг на косулю отримав староста села
На Львівщині у родини забрали косулю. Маленьке травмоване звірятко голова сімейства знайшов у лісі. Понад рік Бембі жив на обійсті у людей, але коли у нього виросли ріжки, став буцатися і нападати на людей. Серед постраждалих були і дорослі, і діти.
Про це йдеться в ТСН.12.00.
Людмила показує стайню, куди нещодавно переселили Бембі. Доти він жив у хаті і спав у дитячій кімнаті. «Він спав цілу зиму з дітьми на дивані, він мав окремо диван, так навчили його», - розповідає власниця тваринки Людмила.
Гуляв Бембі на подвір’ї, але навчився сам відкривати хвіртку і кілька разів тікав. За цей час травмував людей, серед них і діти. «Побив мені дочку, на нирочках, на ніжці, на грудях, була в синцях, дитина не могла на другий день ні встати з ліжка, ні їсти», - розповідає мама постраждалої.
Постраждалих щонайменше четверо - саме стільки скарг на косулю отримав староста села і вирішив втрутитися. «Цей козлик він вже великий… І він вже захищають свою територію і відповідно він вже починає бути таким агресивним», - констатує староста Станіславчицьконо округу Володимир Ясінський.
Шляхом перемовин господарі погодилися добровільно віддати Бембі до мисливського господарства. Молодших дітей Людмила відправила гуляти, аби вони не плакали. Але самій сліз стримати не вдається. Козулю пакують в машину і везуть у велетенський вольєр. Тепер новий дім Бембі - два гектари обгородженої території.
Дикого звіра не можна забирати з природи, бо потім на волі він не виживе, надто без попередньої реабілітації, каже керівник мисливського господарства.
«Вона звикла до домашніх собак, до дітей, до людей, які шанують, дбають і доглядають. Потрапляючи в природу, така тварина зовсім не адаптована і може легко стати здобиччю тих самих бродячих собак, лисиць, хижаків інших», - пояснює Андрій Яремчук.
Навіть травмованого звіра не варто одразу забирати додому. Слід викликати ветеринара, або лісника, вони підкажуть, що робити.