У Львові від коронавірусу одужала 91-річна жінка, яка мала стовідсоткове ураження легень

У Львові від коронавірусу одужала 91-річна жінка, яка мала стовідсоткове ураження легень

Фото: ТСН.ua

Вакциновані, зокрема й літні люди, хворіють украй рідко.

У Львові від коронавірусу одужала 91-річна Софія Голдак. У жінки було стовідсоткове ураження легень. 10 днів вона пролежала під кисневою маскою в лікарні. Потім іще місяць провела вдома з кисневим концентратором. І от тиждень тому нарешті його зняла. Жінка перемозі над недугою завдячує вакцинації та оптимізму, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30 28 жовтня.

Бабці просто в один вечір стало дуже зле. Її стало трусити, міряємо температуру, температура просто на очах починає підійматися до 39. Перші дні лікувалася вдома, далі її забрали до лікарні. Онука Марта була поруч із бабусею весь час. А заодно й санітаркою для всієї палати.

Пані Софія була повністю вакцинована. Але, пригадує, коли йшла на щеплення, серйозних сподівань на вакцину в неї не було.

Завідувачка одного з інфекційних відділень Наталія Ралець каже - вакциновані, зокрема й літні люди, хворіють украй рідко. Та й перебіг недуги мають геть інший.

Окрім вакцинації, є ще ціла низка чинників, які можуть упливати на легке одужання - як швидко після появи симптомів звернулися до лікарів, чи мали якісь супутні захворювання.

І справді є чимало випадків зі щасливим фіналом, де ковід виявляється слабшим за людський організм. Наприклад, ось про цю історію в травні торік говорив увесь світ.

  • Коли Сільвії Голдшол з американського штату Нью Джерсі було 7 років, у світі саме лютувала іспанка. Нею перехворіла чверть тодішнього населення світу. Серед них і Сільвія. Минув 101 рік - і жінка заслабла на ковід. Подолати його вона змогла за тиждень.
  • А ось 92-річна жінка з Рівного на ковід хворіла одночасно зі своєю 66-річною дочкою. Обидві лежали в лікарні. Але дочка хворобу перенесла тяжко, була в критичному стані. Мати, навпаки, ні на що не скаржилася. Іще й лікарів підбадьорювала. За все життя вона в лікарні була лише тричі, один із яких - у пологовому.

Пані Софія вже тиждень як дихає сама. Сьогодні почала потроху ходити без допомоги онуки. І каже, хто зна, як воно було б, якби тоді не вирішила вакцинуватися.

Читайте також: 

Новини Львова: від коронавірусу одужала 91-річна Софія Голдак – жінка була вакцинована

Новини Львова: від коронавірусу одужала 91-річна Софія Голдак – жінка була вакцинована

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцинація від COVID-19
Наступна публікація