У Нідерландах в суді стартували слухання рідних жертв катастрофи МН17: як минув перший день

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Нідерландах в суді стартували слухання рідних жертв катастрофи МН17: як минув перший день

Суд буде слухати родичів загиблих упродовж десяти засідань до кінця вересня.

До Нідерландів, де відбуваються слухання у справі літака МН17, збитого у 2014 році над окупованою частиною Донбасу, приїхала українська делегація. Там заслуховували родичів загиблих.

Про історичний судовий процес, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Судове засідання на сьогодні, 9 вересня, завершилося. Слухання були надзвичайно емоційними, до суддів говорила родина Фредеріксів, Сілен і Роб. У 2014 році вони втратили сина Брайана і його дівчину Дейзі, їй було 20. До зали суду вони принесли урну з їхнім прахом.

Після катастрофи батьки чекали понад рік, поки знайдуть і ідентифікують останки дітей. Їх вони забрали додому у спільній дитячій труні.

"Ми хотіли, щоб наші діти були разом, тож знайшли дитячу труну в формі серця. Втім, у морзі не хотіли цього робити, казали – всередині замало місця. Після довгих сварок ми все ж домоглися свого, й нам віддали одну труну. Всередині були частини тіла в пакунках, практично кістки, я мало що впізнала. Але точно впізнала шматочок блузки дівчини мого сина", - каже Сілен Фредерікс.

Вцілілу смужку від блузи Дейзі, дівчини свого сина, Сілен також принесла із собою. Після авіатрощі ТСН неодноразово зустрічалася зі згорьованими батьками. Тоді журналістам показували кімнату молодої пари, вони збиралися в аеропорт швидко, поспішали, а батьки довго не наважувалися там прибрати розкидані речі. 

 Сьогодні на суді щодо рейсу МН17 і українська делегація. Приїхала генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова, яка представляє від України Міжнародну слідчу групу, адже розслідування триває. Воно ще має виявити причетних до збиття літака. Українська прокурорка вислухала родичів і потім поклала квіти до Меморіалу пам'яті загиблим рейсу.

"Група працює, люди в матеріалі і навіть наша присутність демонструє, наскільки ми впевнено рухаємося в цьому напрямку. Для мене дуже важливо бачити потерпілим, говорити їм, що ми прагнемо справедливості і правосуддя", - зазначає генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова.

Наразі суд розглядає звинувачення проти чотирьох підозрюваних. Це Ігор Гіркін, ексофіцер ФСБ, який в 2014 році називав себе "міністром оборони ДНР", також громадяни Росії Сергій Дубинський та Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко. Однак на цих слуханнях родичі загиблих прямо вказують, хто винен в смерті їхніх близьких.

"Можливо, Путін колись перепросить", - заявляє мати загиблого Сілен Фредерікс.

Суд буде слухати родичів упродовж десяти засідань до кінця вересня. Кожному відводять по 15-30 хвилин, нікого не перебивають і не здають запитань. Це вперше в судовій практиці, щоб 90 потерпілих зверталися до суддів.

А вирок можуть оголосити наприкінці 2022 року. Хоча родичі сподіваються, що будуть нові процеси у справі МН17 і вони назвуть убивць, попри те, що Росія саботує розслідування.

Новини України: справа МН17 – до Нідерландів прилетіла українська делегація

Новини України: справа МН17 – до Нідерландів прилетіла українська делегація

Як повідомлялося, нідерландські юристи вивчають українське законодавство заради компенсації постраждалим. Для цього представники потерпілих вже залучили українську юридичну фірму, яка провела аналіз, і зараз ці документи перекладають нідерландською мовою.

Раніше повідомлялося, що нідерландський суд відмовився розглядати альтернативні версії катастрофи MH17.

Нагадаємо:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація