У Шостці бібліотекар читає книжки телефоном: для кого запровадили незвичайний проєкт

У Шостці бібліотекар читає книжки телефоном: для кого запровадили незвичайний проєкт

Фото: pixabay.com

Серед слухачів - незрячі, люди літнього віку та ті, хто важко хворіє.

Читати книжки телефоном щодня і абсолютно безкоштовно: таке ноу-хау запровадили у бібліотеці міста Шостка для людей, які з тих чи інших причин не можуть самостійно читати.

Поки що слухачів небагато, бо не дозволяють технічні можливості. Утім, охочих послухати телефонне читання – черга. Про незвичайний проєкт - у сюжеті ТСН.12:00.

Пані Наталя – 15 років як незряча. За цей час навчилася навпомацки плести макраме, пересуватися "мотузками" і навіть обробляти городину. Без читання жінка страждала. Коли їй якось в межах проєкту інклюзії зателефонувала бібліотекарка, то Наталя попросила її дочитати одну важливу для неї книжку. Від того часу о 14:30 жінка залишає усі справи, щоб знову почути улюблений голос.

Анжеліка Пєнкіна читає у слухавку вірші, оповідання та журнали. За її словами, коли читала вперше, то навіть не підозрювала, що це так важливо. Нині без склянки теплої води Анжеліка читання не розпочинає, бо після першої спроби, зізнається, втратила голос. "Шепотіла, мабуть, тижні два. Утім, читала все одно", каже бібліотекарка.

Читання відбувається режимі конференції поки що невеликій групі. Все підлаштовано під безліміт її мобільного оператора. "Нас є вісім людей. На жаль, більше технічно неможливо. У нас вже є інша група, яка чекає своєї черги", - додає вона. 

Яка на вигляд жінка, що читає, її слухачі навіть не знають, бо більшість незрячі або не виходять на вулицю. Утім, є серед слухачів такі, що приїздять до бібліотеки, щоби почути бібліотекарку наживо.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація