"У СІЗО умови кращі": до Мережі потрапили трешові фото вбиралень і кімнат у студентському гуртожитку НАУ

У гуртожитку кажуть, що капітального ремонту в них не було від 1986 року.

До Мережі потрапили фото жахливих умов проживання у студентському гуртожитку НАУ №11, який розташований на вулиці Ніжинській в Києві. 

На фото видно, що вбиральні та душові у вкрай поганому стані, раковини побиті, ремонту тут не було дуже давно.

Частину фото оприлюднив Telegram-паблік "Київ без цензури".

"У СІЗО умови перебування краще, ніж в 11-му гуртожитку НАУ. Тільки тут студенти ще й платять за проживання", - йдеться у дописі під фото.

У Google-відгуках на сторінці гуртожитку №11 НАУ студенти також скаржаться на тарганів, яких, зважаючи на дописи, там також багато.

Майбутні українські спеціалісти та магістри, вчені публікують фото обшарпаної кухні з відбитим підвіконням та "радянською" раковиною і плитою. Також на знімках можна побачити кімнати, двері у яких залатані, а столи - перекошені. 

У санвузлах - зовсім немає підлоги, а на раковині стоїть розбите дзеркало. У стінах - наскрізні дірки, із них стирчать ржаві труби. У деяких кімнатах двері заколочені дошками і прикріплені до стін, з яких вивалилася цегла...

ТСН.ua звернувся за коментарем до адміністрації 11-го гуртожитку. Там підвердили, що у закладі дійсно багато років не було ремонту та порадили за можливості селити дітей де-інде. 

"У нашому гуртожитку капітального ремонту не було з 1986 року. Сантехніка наша просто у жахливому стані. І якщо у кімнатах ще більш-менш, оскільки самі батьки там роблять ремонти, то до сантехніки ж ніхто не полізе. Не будуть же батьки труби міняти. Коли той капітальний ремонт буде – невідомо, нам нічого не кажуть", - розповіли нам телефоном. 

Фото: із соцмереж

Водночас додали, що ціна за проживання у них помірна – 520 гривень на місяць. Це дешевше, ніж в інших гуртожитках. Але треба одразу заплатити за п'ять місяців – 2 600 гривень.

"Якщо вас влаштовує – приїжджайте, заселяйтесь у порядку живої черги. Але попередній огляд робити не можна. Це гуртожиток, а не музей, ніхто вас водити-показувати не буде. У нас просто немає на це часу. Якщо вас лякають такі умови і у вас є така можливість, то поселяйте дитину до родичів або на квартиру", - підсумували у гуртожитку.

Ми зібрали деякі відгуки студентів, щоб краще зрозуміти, як їм живеться в гуртожитку НАУ №11:

  • Не "Хілтон". Буває гірше, буває краще. Общага…
  • Був тільки на першому поверсі. Сумно. Не хочеться жити в таких місцях. Але, якщо треба, то може бути.
  • Розсадник тарганів, жадібності і мінусів.
  • Якість кімнат нижче середнього, ставлення до студентів "спробуй поселися наступного року". Пам'ятаю, декілька років тому говорили першокурсникам, мовляв, або на квартиру селися, або вступай не у НАУ. Вважаю, це дуже яскраво описує всю ситуацію у гуртожитках.
  • Будь-яка будівля з Silent Hill буде більш придатною для проживання, ніж ця.
  • Одна зірка лише за веселі студентські роки. Гуртожиток у жахливому стані, потрібен капітальний ремонт і заміна всього, що можна поміняти. Умови огидні.
  • Кубло! Таргани! У таких умовах студенти не живуть, вони тут виживають!

Водночас адміністрація Національного авіаційного університету категорично заперечує факт наявності вказаних недоліків у гуртожитку 11 Студентського містечка НАУ. Там запевняють, що наведеним фотографіям декілька років. А ремонт почали робити від лютого 2021 року, після зміни керівництва закладу. 

На підтвердження своїх слів адміністрація НАУ опублікувала фото стану окремих приміщень гуртожитку 11, на них видно, що ремонтні роботи дійсно ведуться.  

Нагадаємо, нещодавно у столичному СІЗО похвалилися новим ремонтом. Там зробили капітальний ремонт і у травні 2021 року презентували 18 відновлених камер.

Фото: УНІАН

Кожна камера облаштована за норвезьким зразком.

Фото: УНІАН

У ній є душова кабіна, туалет, телевізор, мікрохвильова піч, чайник, а також одно- або двомісні ліжка залежно від типу камери.

ТСН про Платні камери в СІЗО

Ремонти у СІЗО! ⛓ Ось вже майже рік, як в слідчих ізоляторах України відкрились "Платні камери". Кошти від реалізації цього проєкту пішли на ремонт камер загального утримання. Лише у Києві було відремонтовано 11 таких приміщень. Скільки камер ще у планах на оновлення та наскільки різняться умови утримання у платних приміщеннях та безкоштовних "До" і "Після" ремонту – розказали кореспонденти ТСН у своєму сюжеті ⤵️

Опубліковано Міністерство юстиції України Вівторок, 9 березня 2021 р.

Повʼязані теми:

Наступна публікація