Президентство Картера тривало один термін і скінчилося 1981-го.
У Сполучених Штатах попрощалися з 39-м президентом Джиммі Картером. Після 6-денного державного похорону він знайшов вічний спочинок на кладовищі у містечку Плейнс, штат Джорджія. Там він виріс і прожив майже усе своє 100-річне життя з перервою на перебування у Білому домі під час президентства.
Власна кореспондентка ТСН у США Ольга Кошеленко розповіла подробиці.
Джиммі Картер прожив найдовше з усіх американських президентів — століття. На церемонію прощання з ним до головного собору Вашингтона прибули усі американські лідери з дружинами. Церемонію пропустила лише колишня перша леді Мішель Обама. Серед присутніх двоє — обраний і чинний глави держави. Один із гостей церемонії пожартував з цього приводу:
“Є старий вислів про те, що два президенти в кімнаті — це вже забагато”.
Жарти на американському похороні не просто допустимі, але й дуже звичні. Адже присутні згадують померлого, намагаючись розділити і розрадити гіркоту втрати. Президент Картер на кілька років пережив кохану дружину Розалін — вони побралися далекого 1946-го. Їхнім чотирьом дітям вже перевалило за 70. А промови над труною виголошували дорослі онуки Картера.
“Він може піти, але недалеко. Приплив любові і підтримки, який ми відчуваємо від тебе та усього світу, демонструє, наскільки багатьох життів він торкнувся, і як його дух продовжуватиме жити у багатьох проявах. Для нас він буде на кухні, готуватиме млинці. Або у майстерні дороблятиме колиску для правнуків. А для мене — просто гулятиме ланами і лісами Джорджії, звідки він родом”, — розповів онук Джиммі Картера Джейсон.
Президентство Картера тривало один термін і скінчилося 1981-го. Він не був успішним як президент, але після Білого дому присвятив себе благодійності, правам людини. Щороку приділяв час для того, щоб зводити будинки для тих, хто цього потребує. Вони з дружиною продовжували жити у крихітному містечку Плейнс у Джорджії, де Картер викладав у недільній школі. За близькість до людей і простоту у житті його памʼятають і згадують американці. У столиці його вшанували пишним державним прощанням — труну з 39-м президентом виставляли у Конгресі, де попри несприятливу погоду громадяни стояли у черзі, щоб віддати йому останню шану.
Останній вічний спочинок Картер знайшов удома, поруч із родиною. Сімʼя відмовилася від поховання на державному Арлінгтонському цвинтарі, як і більшість інших президентських родин. Останній американський лідер, похований в Арлінгтоні — Джон Кеннеді із сімʼєю. Але прапори у столиці на знак жалоби залишатимуться приспущеними ще до кінця місяця — навіть на інавгурації Дональда Трампа 20 січня, що викликало публічне невдоволення обраного президента.
Читайте також: