У відключених від водопостачання містах Дніпропетровської області терміново погасили борги, але води немає

У відключених від водопостачання містах Дніпропетровської області терміново погасили борги, але води немає

Фото: УНІАН

Надія на воду з’явилась, бо усі міста, які зачепило відключенням води, встигли екстрено сплатити частину старих боргів.

У Дніпропетровській області досі не вдалося повністю відновити водопостачання у трьох містах, які опинились заручниками чужих боргів. Понад 200 тисяч жителів Павлограду, Синельниково та Першторавненська опинилися без води напередодні.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Вода тут є хіба на нижніх поверхах, і напор невеличкий, адже то залишки запасів води з резервуарів.  Дехто з містян встиг набрати відра та ванни, решта ж людей вимушена ходити до свердловин і набирати воду у бутилі.

В місті не зачиняли лікарні, туди привозять і технічну, і питну воду. А от школи, перевели на дистанційку, а дитячі садочки - закрили

Проблеми з водою у всіх трьох містах, кажуть посадовці, виникли через старі борги. Хоча нині містяни платять вчасно, і міський водоканал повністю перераховує гроші постачальнику -  держпідприємству "Канал Дніпро - західний Донбас"- той спрямовує їх на погашення старих заборгованостей перед енергетиками.  А по нинішніх рахунках- не платить. Тож електроенергію і відключили, помпи зупинилися.

Учора мер Павлограда виїхав до Києва за допомогою уряду. В мерії кажуть, що начебто надія на швидке відновлення водопостачання є. Сподіваються - це станеться навіть сьогодні. «ДЗД відкриває засувки вже сьогодні, вода ще не дійшла. Я думаю, до трьох годин вода може з'явитися. Я не можу сказати, чи будуть пориви», - пояснює заступник міського голови Олександр Радіонов.

Новини України: у Дніпропетровській області досі не відновили водопостачання у трьох містах

Новини України: у Дніпропетровській області досі не відновили водопостачання у трьох містах

Надія на воду з’явилась, бо усі міста, які зачепило відключенням води, встигли екстрено сплатити частину старих боргів. І якщо Павлоград ще чекає на воду, то в Синельниковому систему запустили уже вночі.  «Міста погасили заборгованості перед ДЗД. ДЗД розрахувався з постачальником електроенергії. Сьогодні на ранок система заповнена в повному об’ємі», - каже перший заступник міського голови  Синельникового Володимир Яковін.

Найдовше на воду в кранах доведеться чекати жителям Першотравенська. Хоча там теж перерахували гроші, місто розташоване надто далеко від «Каналу Дніпро - західний Донбас». Відтак, що вода дійде по трубах, там чекають не раніше суботи- неділі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація