У Вінницькій області через рух вантажівок руйнуються будинки: місцеві погрожують перекрити дорогу

У Вінницькій області через рух вантажівок руйнуються будинки: місцеві погрожують перекрити дорогу

Поблизу села є великі аграрні підприємства, чиї вантажівки руйнують дорогу та будинки, вважають місцеві жителі.

Через рух вантажівок у селі Мишарівка, на Вінниччині, руйнуються будинки. Багатотонні ваговози їздять сільськими дорогами, викликаючи вібрації, від яких трясуться хати, каже місцевий селищний голова. 

Про це 29 березня йдеться у сюжеті ТСН.19:30

Стеля в хаті місцевої жительки Тетяни обвалилася в одну мить. Жінка радіє лише тому, що в цей час там не було її трирічного сина. 

"У мене тут іграшки були, подушка дитини. Він якраз грався, забігав. І тут все обвалилось", - каже потерпіла Тетяна Драмарецька

Коли господиня вибігла на вулицю, побачила зерновоз, який проїжджав повз. Саме багатотонні вантажівки жінка звинувачує в руйнації будинку. 

"Всю зиму їздили вантажівки, по 10-15 машин", - наголошує потерпіла Тетяна Драмарецька.

Від вібрацій фур уся вулиця труситься, нарікають люди.

"Якщо 10 штук їде, то лежиш на ліжку і підскакуєш", - розповідає жителька села Мишарівка Галина Дибела. 

Усе тому, кажуть люди, що водії не хочуть їздити в об'їзд. А навколо Мишарівки є одразу кілька великих аграрних господарств і їхні машини просто "вбивають" вузеньку сільську дорогу.

"По 12-15 фур, вони просто стоять, що з власного подвір'я не можна виїхати", - каже місцева мешканка Мар'яна Кравець. 

"Машина труситься, здійснюється вібрація і ця вібрація переходить по грунту на будинок, тому тріщать будинки, падають стелі", - наголошує староста села Мишарівка Леонід Димінський.

Новини України: у Вінницькій області через рух вантажівок руйнуються будинки

Новини України: у Вінницькій області через рух вантажівок руйнуються будинки

Найбільше, кажуть люди, їм дошкуляє фермерське господарство розташоване за селом. Саме його машину і підозрюють в руйнації будинку Тетяни Драмарецької. Але на підприємстві усе заперечують.

"Ні, ми не возимо зараз нічого, а хто сказав, що ми возимо? Мої машини по Мишарівці не їздять, крапка", - переконує директор фермерського господарства Василь Анченко. 

Як довести що стеля впала саме від вібрації машин - у селі не знають.

"Нереально встановити навіть в судовому порядку, бо це - експертизи. Скажемо по народному - "шкурка вичинки не варта", - говорить Теплицький селищний голова Руслан Трамбовецький. 

Аби хата Тетяни Драмарецької не завалилась остаточно - селищна влада обіцяє допомогти. Але більше 25 тисяч гривень місцева влада виділити на це не може. Чи вистачить їй цього жінка не знає.

Тим часом вантажівки продовжують їхати одна за одною. Водії кажуть, що про обвалену стелю чули, але вдіяти нічого не можуть. За організацію руху у селі відповідальність несе місцева влада, пояснюють юристи.

"Необхідно їм вирішувати дане питання: яке навантаження на них дозволено, яка інтенсивність руху має бути по цій дорозі", - каже юрист Роман Корченюк. 

Але заборонити фурам рух через село Мишарівка у селищній раді не можуть. Як і проконтролювати, чи не перевищують вони дозволену вагу. 

"Станції вимірювання ваги важковагового транспорту нема, тобто зафіксувати перевищення ваги юридично нема можливості", - говорить Теплицький селищний голова Руслан Трамбовецький. 

Якщо проблему з вантажівками не вирішиться найближчим часом - люди обіцяють подолати її самотужки, перекривши дорогу через село.

Нагадаємо, у Дніпрі з вантажівки випали десятки кошиків з птицею.

Повʼязані теми:

Наступна публікація