У звільнених селах досі знаходять масові поховання людей: як працює ритуальна служба

Дата публікації
Перегляди
5153
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У звільнених селах досі знаходять масові поховання людей: як працює ритуальна служба

Фото: ТСН

Після того, як армія вибила росіян із Київщини - роботи у ритуальних служб не поменшало.

24-річний Ігор Середа, до повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, керував ритуальною службою під Києвом. А коли орки на танках увірвалися у Немішаєве і почали хаотично розстрілювати людей, не зміг ховатися по підвалах, знаючи, що на вулиці лежать розстріляні жителі рідного селища. Він ховав тіла розстріляних росіянами земляків просто під обстрілами, - про це інформувала ТСН. 

Розстріляні росіянами мирні мешканці у багатьох, тоді ще окупованих селах Київщини - часто лежали  просто посеред вулиці. Тих, хто намагався вийти з укриття, щоби поховати близьких - росіяни теж зустрічали пострілами. Проте, попри страх отримати кулю, ховати загиблих взявся 24-річний Ігор Середа. Він працює у ритуальній службі і попри шквальних вогонь ворога - вважав це своїм і професійним обов'язком і просто людським. 

Після того, як армія вибила росіян із Київщини - роботи у Ігоря не поменшало. У звільнених селах і досі знаходять масові поховання людей. Нині Ігор займається ексгумацією тіл по всій Київщині.

Нині на ексгумацію тіла його покликали рідні одного із загиблих. Пані Лариса - мати розстріляного 49-річного Дмитра Кагадєя. Вона разом із сином пережила окупацію. І щодня, бачачи танки у селі швидко ховалися у підвал. Але в той день побачили озброєних росіян запізно.

Сусідка розстріляного Дмитра теж тоді отримала кульове поранення у руку. Каже, загиблих односельців тут може бути іще чимало. 

Тому Ігорю сюди доведеться повертатися  іще не раз. Окупанти додали йому роботи по всій Київщині. 

Та попри такий шалений графік, чоловік  каже: готовий  ще допомогти людям, що пережили жахіття війни  відшукати і поховати своїх близьких в інших звільнених регіонах. Працюватиме як волонтер. 

Читайте також:

Він сам міг загинути, але під обстрілами ховав тіла розстріляних рашистами земляків у Немішаєвому

Він сам міг загинути, але під обстрілами ховав тіла розстріляних рашистами земляків у Немішаєвому

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація