"Україна не буде білою вороною": у МОЗ назвали потенційну дату запровадження в країні "COVID-сертифікатів"

"Україна не буде білою вороною": у МОЗ назвали потенційну дату запровадження в країні "COVID-сертифікатів"

Ілюстрація

Сертифікат розробляють українські спеціалісти спільно з ЄС та ВООЗ.

В Україні можуть запровадити "ковідний-сертифікат", який буде свідченням вакцинації від COVID-19 і матиме певні послаблення обмежень для громадян, вже від 1 липня. 

Про це розповів заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами 15 травня.

Ляшко розповів, що українська сторона одразу включилися у дві робочі групи щодо "ковідних сертифікатів". Йдеться про робочі групи з ВООЗ та ЄС. Наразі спеціалісти з України спільно з групою Євросоюзу і з ВООЗ напрацьовують технічні речі щодо цього документу і в разі його введення, наша держава його одразу також запровадить. 

Читайте також: У МОЗ готуються до впровадження COVID-сертифікатів в Україні: що це за документ

Наразі ж, за словами Ляшка, дані про вакцинацію вносять до електронної системи охорони здоров'я, а звідти перенесуть за потреби до "ковідного сертифіката".

"Ми одразу включилися у дві робочі групи. Одна - по ВООЗ, яка проти введення будь-яких імунних паспортів, але вона впроваджує певний код, який містить деякі речі, котрі можуть говорити про те, що людина вакцинувалася. І в робочу групу по Євросоюзу, який один із перших сказав, що запроваджує певний документ, який дасть певні блага для вакцинованих людей або осіб з імунітетом в умовах карантинних обмежень. Тобто відвідувати концерти,  кінотеатри, ТРЦ й інші речі. Конкретно, що саме це дасть у них також не виписано, окрім перетину кордону і в нас також. Ми зараз чітко маємо всі дані про вакцинації, яку вносимо до електронної системи охорони здоров'я, паралельно працює величезна група МОЗівських спеціалістів, Національної служби здоров'я та Мінцифри, яка співпрацює з групою Євросоюзу і з ВООЗом. Випрацьовуються ці технічні речі, які в разі запровадження одразу сконектяться і Україна не буде білою вороною, тобто, що в Євросоюзі, те і в нас, що у ВООЗі, те і в нас, що в Ізраїлі, те і в нас", - розповів Віктор Ляшко.

Заступник очільника МОЗ додав, що попередньо планується, що "ковідний сертифікат" запрацює вже від 1 липня 2021 року.

"Я не є IT-спеціалістом , я не курую цей напрямок, але те, що я чув на брифінгу від голови МОЗ, то від 1.07 повинні бути готові ввести ці речі", - підсумував Ляшко.

Як повідомлялося, міністри туризму країн G20 дійшли згоди щодо запровадження "паспортів вакцинації". ЄС введе їх в другій половині червня. Це дозволить відновити туризм у європейських країнах.

Новини світу: замість "зелених паспортів" у Європі введуть "COVID-19 сертифікати"

Новини світу: замість "зелених паспортів" у Європі введуть "COVID-19 сертифікати"