Україна не має втратити свого шансу, щоб стати "історією Байдена" - депутат Литви

Україна не має втратити свого шансу, щоб стати "історією Байдена" - депутат Литви

Україна не має втратити свого шансу, щоб стати "історією Байдена" - депутат Литви

Він додав, що українця мають лише три роки на завоювання Вашингтона.

Глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс в ефірі ток-шоу «Право на владу» оцінив приїзд політичних представників США до України, як найбільший шанс і велику інвестицію для України.

«Це великий візит, ніхто такі візити не отримував в Європі. Скажіть, хто з лідерів регіону теж отримував такі дзвінки президента США? Ви повинні на це стратегічно дивитися. Ви були першою країною, куди приїхала Вікторія Нуланд, а вона дуже могутня людина з великим досвідом. Ви повинні розуміти, що це велика інвестиція в вашу країну», - заявив Жигімантас.

Він підкреслив важливість таких зустрічей і поділився історією досягнення стратегічного успіху його країни на політичній арені. «Коли я говорив про "дах", ви повинні стратегію всю зробити не тільки війни на Сході, але війни на Заході. Кожен день ви повинні працювати. Як я зрозумів, ваш президент говорив з Портманом і з іншими конгресменами. Ми завоювали всі штати Штатів, коли ми вступали в НАТО. Поїхали в усі штати до всіх конгресменів, ми всіх привезли до Вільнюса, всіх стафферів привезли. Ми зробили конференції, поговорили з безліччю журналістів», - розповів він про стратегію входження Литви до НАТО.

Він додав, що Україна не має втратити свого шансу, щоб завоювати Вашингтон і є для цього лише три роки. «Якщо завоюєте Вашингтон, ви завоюєте всіх. Тому що ми з вами. І в Європі ви маєте дуже багато друзів. Але найголовніше - взяти на себе Вашингтон. І я думаю, Україна могла б стати історією Байдена», - заявив Павіліоніс.

Окремо він зазначив і про реформи, які мусять втілюватись попри критику. «Звичайно, третій фронт ви повинні відкрити - по реформам. Я розумію, що дуже багато буде критики. Ви повинні згуртуватися, не втратити цей шанс. Тому що дуже багато часу ви вже втратили, але це великий шанс, це найбільший шанс. Я думаю, ви могли б для США і адміністрації Байдена стати такою країною, як Польща стала для адміністрації Трампа», - переконаний депутат.