Україна в "зеленій зоні" ЄС: рекомендації перетину кордону на найближчі два тижні

Україна в "зеленій зоні" ЄС: рекомендації перетину кордону на найближчі два тижні

Фото: УНІАН

"Зеленою" Україна стала для ЄС поки лише на два тижні, та й кожна країна може вимагати від українців щось своє.

Подорожі в ЄС — без візи, і навіть без щеплення! Євросоюз вніс Україну до «зеленого списку» країн. Таке рішення ще вранці журналісти оприлюднили із посиланням на джерела, а кількома годинами пізніше підтвердили в українському МЗС. Це означає, що країни Євросоюзу можуть відкривати з Україною кордони.

Про це зазначає кореспондент «Радіо Свобода» з Брюсселя Григорій Жигалов спеціально для ТСН.  

Зараз починає діяти рекоментація Ради ЄС відкривати кордони із Україною. Для поїздки українцям не потрібно мати ані обґрунтування поїздки, ані сертифікату вакцинації. Тобто повертається безвіз. Залишається, правда, купа нюансів. Рекомендація Ради ЄС — не є чимось обов’язковим. Кожна столиця вирішуватиме самостійно. І це може трохи бентежити… Кожна країна має повну самостійність у рішеннях щодо своїх кордонів. Тому — хтось може все одно вимагати ПЛР-тест при перетині кордону. Хтось — сертифікат вакцинації. Хтось — пускатиме всіх. Тож перед кожною поїздкою потрібно як і раніше ретельно перевіряти правила в’їзду. І особливо під час подорожей всередині ЄС варто також це робити. «Скажімо, прилетіли ви у Францію. А далі хочете поїхати в Італію. Перед переїздом в Італію — перевірити вимоги», - радить журналіст

Щонайменше потрібно буде заповнити Passengers Locators Form. Її мають заповнювати навіть мешканці ЄС, коли подорожують. І в кожної країни вона своя.

Новини світу: ЄС вніс Україну до "зеленого списку" – що це означає для українців

Новини світу: ЄС вніс Україну до "зеленого списку" – що це означає для українців

До всього ж списки «зелених» країн переглядаються раз на два тижні. Якщо зараз Україну включили в «зелений» список — це цілком не означає, що за два тижні вона звідти не може зникнути.

І країни мають так звані «emergency brakes» — «аварійні гальма». Якщо раптом ситуація із коронавірусом буде виходити з-під контролю, як наприклад зараз відбуваються спалахи в Португалії, в Нідерландах, Іспанії, Бельгії, країни можуть дуже швидко повернутися до обмежень.

Тож пандемія триває. Подорожі залишаються дуже ускладненими. Але можливості для подорожей, навіть для тих, хто ще не встиг отримати вакцину і захистити себе та своїх близьких від небезпечної хвороби, все ж таки з’являються.

Повʼязані теми:

Наступна публікація