Україна відновлює міжнародне залізничне сполучення: до яких країн світу можна подорожувати потягом

Україна відновлює міжнародне залізничне сполучення: до яких країн світу можна подорожувати потягом

ТСН.ua

З України уже курсує потяг до Угорщини та Австрії. Через місяць ще один поїде до Польщі.

Україна після понад річної перерви відновлює міжнародне залізничне сполучення. З Києва вчора вирушив потяг до Відня, який проходитиме і через Будапешт.

Про це 1 червня йдеться у сюжеті ТСН.19:30

Ближче до Європи - залізницею. Ось цей потяг сьогодні повезе українців за кордон. Він їхатиме через Угорщину, зробить зупинку в Будапешті, і рушить аж до Австрії з кінцевою зупинкою у Відні. Щоправда, увесь цей маршрут подолає лише один вагон, він відрізняється від інших, бо нижчий. Його на кордоні з Угорщиною переставлять на вужчі колісні пари і вже європейський локомотив потягне його далі. Загалом у дорозі люди проведуть майже добу.

Тут купе розраховано на три людини. Ось одна поличка, друга і третя, розкладається. А щоб туди видертися є спеціальна драбина. Щоб пасажири зайвий раз не виходили з купе і не бродили коридором, тут є лампочки, які сигналізують вільна вбиральня, чи зайнята. Гігієнічні процедури теж можна зробити у купе, яке їде до Європи. Хочете помити руки – сидите миєте і нікуди йти не треба. Помили. Зачинили і викладаємо харчі. У провідника є бейджик англійською.

Пан Василь має свіженький ПЛР- тест. Його повинні мати й усі пасажири. Однак чи є - провідник не перевірятиме.


"Пасажир має на сайті МЗС і прикордонної служби дізнаватися, що потрібно для перетину кордону, бо інформація весь час міняється", - каже провідник Василь Маслов. 

А от що не змінилося, то це - вартість квитка. Він зараз, як і до карантину, коштує 82 євро. Придбати квиток поки що можна лише у міжнародних касах вокзалу. На перший рейс до Відня квиток купив всього один пасажир. Це - Назар.

"Шукали, як дістатися. Сказали, що є потяг. Їду до друзів. Запрошення", - каже Назар. 

Завтра цей вагон ввечері вирушатиме назад. І на нього вже розкуплені усі квитки. Потяг з Києва до Відня курсуватиме щоденно.

"У черзі стоїть до Польщі. Інтерсіті до Пшемисля. Ведемо переговори з поляками", - каже керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці" Олександр Перцовський. 

І сподіваються, що потягом українці до Польщі поїдуть уже за місяць.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" влітку запустить потяг з Луганської області до Одеси

Новини України: "Укрзалізниця" відновила міжнародне сполучення з Австрією та Угорщиною

Новини України: "Укрзалізниця" відновила міжнародне сполучення з Австрією та Угорщиною