Перевірятимуть дійсність COVID-сертифікату за QR-кодом.
Українські COVID-сертифікати в "Дії" офіційно визнані ЄС. Вони стануть доступними громадянам після того, як PlayMarket та AppStore оновлять нову версію застосунку "Дія".
ТСН.ua розповідає, як завантажити COVID-сертифікат у "Дії".
Важливою умовою для отримання COVID-сертифікати в "Дії" наразі є проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу на території України. Також пізніше сертифікат можна буде згенерувати після негативного результату ПЛР-тесту або якщо особа нещодавно перехворіла на коронавірус.
Читайте також: Даних про вакцинацію немає в електронній системі: як виправити помилку і куди звертатися
Наразі "ковідні" сертифікати проходять фінальне бета-тестування і щойно PlayMarket та AppStore оновлять нову версію застосунку, їх запустять в "Дії".
Надалі для згенерування COVID-сертифікати потрібно виконати такі кроки:
- Якщо не маєте застосунку "Дія" на смартфоні, потрібно його завантажити
- В оновленій версії застосунку потрібно натиснути "Послуги"
- Обрати "COVID-сертифікат"
- Підписати "Дія.Підписом" заяву на передавання даних з Електронної системи охорони здоров’я до "Дії"
- Натиснути “Отримати сертифікат”
- За кілька секунд COVID-сертифікат з'явиться у вашому смартфоні
Електронний підпис можна згенерувати також в "Дії". Біометрія обличчя перевіряється з біометрією в реєстрі і після підтвердження користувач отримує підпис.
Діє сертифікат 180 днів від моменту отримання другої дози вакцини, але його термін можуть подовжити.
Варто зауважити, що українці можуть отримати в "Дії" одразу два COVID-сертифікати - внутрішній і зовнішній. Останній потрібен для подорожей до ЄС, а внутрішнім зможуть скористатися громадяни України під час майбутнього локдауну.
"Вони відрізняються тим, що в міжнародному ковідному сертифікаті більше інформації медичної, для того, щоб європейські колеги могли все перевірити і візуально, і технічно. І там немає фото - такі стандарти і внутрішня документація Європейського союзу. У внутрішньому сертифікаті - менше медичної інформації і є ваше фото, як інші документи можна перевіряти через QR-код без спеціального обладнання", - пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Проєкт реалізований за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проєкту EU4DigitalUA і Програми EGAP, що виконується Фондом “Східна Європа” та фінансується Швейцарією.
ТСН.ua розпитав про COVID-сертифікати у проєктної менеджерки у Міністерстві цифрової трансформації Катерини Чорногоренко і у Міністерстві охорони здоров'я України. Що це за сертифікат і чи пустять з ним до Європи — читайте у нашому матеріалі.
Читайте також:
- Не лише для поїздок: у МОЗ назвали привілеї, які матимуть українці з COVID-сертифікатами
- Перша країна у світі визнала українське свідоцтво про вакцинацію: яка і коли туди можна буде поїхати